Genel Sekreter Yardımcını neden atamıyorsunuz?

Elazığ İl Özel İdaresinde Genel Yardımcısı atama muamması devam ediyor. Bir yıldır görevlendirme ile Ankara’da görev yapan Genel Sekreter Yardımcının yerine neden atama yapılmadığı ve kadrosunun Elazığ da tutulduğu merak ediliyor


Genel Sekreter Yardımcını neden atamıyorsunuz?

Elazığ İl Özel İdaresinde Genel Yardımcısı atama muamması devam ediyor. Bir yıldır görevlendirme ile Ankara’da görev yapan Genel Sekreter Yardımcının yerine neden atama yapılmadığı ve kadrosunun Elazığ da tutulduğu merak ediliyor. 2020 Yılı Eylül ayı İl Genel Meclis toplantısında Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’a bu konu iletilmiş Milletvekili Bulut ihtiyaç varsa ataması yapılır şeklinde yanıt vermişti. Aradan altı ay geçmesine rağmen görevlendirme ile İl dışında olan genel sekreter yardımcısı yerine  atama yapılmamasının nedeni olarak Ak Parti Milletvekilleri arasında yaşanan çekişme nedeniyle gerçekleştirilemediği ileri sürülüyor.   
Konuyu yakından takip eden MHP İl Genel Meclis üyesi ve grup başkanı Osman Dilek 2021 yılı mart ayı meclis toplantısında yeniden gündeme getirdi. Dilek, devran sizin devranınız istediğiniz müdürü istediğiniz yere atıyorsunuz. Genel Sekreter yardımcısını neden atanmadığını yanıtının verilmesini istedi. Dilek yaptığı konuşmada şunları söyledi.
“Bir sene önce gene burada dile getirdik, takipte ediyoruz. Dediler ki, Şubatın 28’inde günü doluyor. 1 yılı doluyor. Gelecek eee şimdi aldığımız bilgi gelen yazıda arkadaşımız bir yıl daha kalacak. Arkadaşımızın kadrosu burada Ankara’da görev yapıyor. Biz depremden hala daha köylerde yıkım sıkıntıları var. Hiçbir sorunun cevabı yok, bu gerginlik ondan geliyor, bak köy evlerinin yıkılması gerekiyor. Evler yıkılıyor veya yıkılacak adamın ahırı orada adamın hayvanları orada çadır istiyoruz, çadır yok.

İstediğiniz Müdürü istediğiniz yere atıyorsunuz…

Geçen gün gene söyledim. Biz bunu Vali bey’e de söyledik, herkese anlattık diyen Dilek; “Buraya niye atanmıyor? Şimdi buradan soruyorum. Neden atanmıyor? Cevap olmayınca benim içimden şu geçiyor. Kim kızacaksa da kızsın söylüyorum. Bunun ayarını kim veriyor, bunun ayarını 3 kişi 4 kişi veriyorsa, kendi aranızda anlaşın halledin. Kendi aranızda halletmiyorsanız 4 tane genel sekreter yardımcısı mı atayacağız. Biz nasıl olacak, bu iş kim atayacak, neden atanmıyor. Yapın devran sizin devranınız.   İstediğiniz müdürü istediğiniz yere atıyorsunuz” dedi    


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ