Deprem mağdurlarına büyük kazık...

İlimizde 6.8 şiddetindeki deprem sonrası evleri yıkılan Güneş sitesi sakinleri yetkililerin kendilerine verdikleri sözleri yerine getirmediklerini söylediler.


Deprem mağdurlarına büyük kazık...

İlimizde 6.8 şiddetinde yaşanan deprem sonrası evleri yıkılan Güneş Apartmanı sakinleri verilen sözlerin tutulmasını istiyor. Bina sahipleri yetkililerin verdikleri sözlerin hiç birini yerine getirmediklerini ifade ederek vatandaşı mağdur ettiklerini söylediler. Bina sakinleri adına yaplan açıklamada şöyle denildi. "2020 tarihinde ilimizde meydana gelen 6.8 büyükten depremde Güneş Sitesi Sakinleri olarak mağduriyetimizi basın aracılığıyla kamuoyuna bildirmek istiyoruz. Güneş Sitesi A Blok eşyalı olarak yıkılmıştır. Akabinde B ve C bloklar ağır hasarlı olarak yıkımı tamamlanmıştır.

Deprem sonrası Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapmış olduğumuz toplantıda Çevre Şehircilik İl Müdürü ve TEDAŞ'ın sorumlu müdürleri Güneş Sitesi Sakinleri ile buluşmuştur. Buluşmada evlerimizin aynı metrekarede olacağı Elazığ mimarisine uygun ve sağlam yapılarda olacağını bize bildirmişlerdir ve taahhüt etmişlerdir. Aynı kapta daha sağlam yaşanabilir vaadine bulunmuşlardır. Geldiğimiz bu noktada 165 metrekare olan evlerimiz 100 metrekaredir mutfakta balkonların koymadığı görülmüştür. Kart sahipleri buraya tabi tutulması istenmektedir. Ancak, 72 daire olarak yıkılan binamız yine 72 daire olarak yapılmıştır. Çevre Şehircilik İl müdürümüz milletvekillerimiz gerek danışmanlarıyla yaptığımız tüm görüşmeler sonuçsuz kalmıştır" dendildi. Açıklamada .buradaki komşular hepsi mağdur olduğu hepsinin bir yıllık kira kontratı imzaladıklarından dolayı ev sahiplerinin kirada oturan aileleri çıkarttıklarını söylediler. 


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ