Açık ihale davetiye usulüne çevrilmişti…

Elazığ Emniyet Müdürlüğünce Keban ilçesinde 48 konutluk emniyet lojmanları ihalesi iptal edildi. Şimdi gözler günlerce tartışılan sonunda iptal edilen ihalenin yeniden ne zaman ve nasıl yapılacağına çevrildi


Açık ihale davetiye usulüne çevrilmişti…

Elazığ Emniyet Müdürlüğünce Keban ilçesinde 48 konutluk emniyet lojmanları ihalesi açık yapılması beklenilirken davetiye usulü ile yapılması kararlaştırılmıştı. İhalenin davetiye usulü ile yapılması gündemde bir hayli tartışılmıştı. Kamuoyunun dikkatlice takip ettiği  ihalenin iptal edildiği öğrenildi.

İlimizde Keban İlçesinden yapılacak 48 konutluk Emniyet lojmanları  ihalesi ile ilgili kamuoyunda gündeme gelen çeşitli iddialar günlerce konuşulmuştu. Yaklaşık 15 milyona bedelle yapılması düşünülen 48 konutun açık ihale olarak yapılması beklenirken bir anda davetiye usulü ile yapılması kararlaştırılmıştı.

Açık ihalenin davetiye usulüne çevrilmesinde Ankara’dan gelen talimatla değiştirildiği yönünde iddiaların yanında dışardan 8 firmanın da davet edildiği Elazığ’lı hiçbir firmanın davet edilmediği ileri sürülmüştü. Bu hafta içerisinde yapılması beklenen ihalenin iptal edildiği öğrenildi.   
Şimdi gözler günlerce tartışılan sonunda davetiye usulü ile iptal edilen ihalenin yeniden ne zaman ve nasıl yapılacağına çevrildi


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ