MHP'nin okul projesi İlimize kazandırılabilir mi?

MHP’nin Şuşa’ya dokuz derslikli okul yaptırılması Azerbaycan yönetiminin projeyi uygun görmemesi yeni ve farklı bir okul projesi hazırlaması nedeniyle okul projesinden vazgeçtiği açıklandı. Okul projesi İlimize kazandırılabilir mi?


MHP'nin okul projesi İlimize kazandırılabilir mi?

İlimizde yaşanan 24 Ocak depreminde birçok okul hasar görmüştü. Hayırseverlerin yardımı ile yaptırılması planlanan okul projeleri pandemi ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle istenilen hedefe ulaşamadı.  

Okulların tamamlanması için hayırseverlerin yardımı beklenirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından Azerbaycan Şuşa’ya yaptırmayı planladıkları okulun projesiyle ilgili bir açıklama yaptı. MHP Genel Başkanı Bahçeli, Şuşa'ya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın girişimiyle dokuz derslikli bir okul yapmayı taahhüt ettiklerini Azerbaycan yönetiminin bu projeyi uygun görmeyerek yeni ve farklı bir okul projesi hazırladığını ifade etmesinden sonra okul projesinden vazgeçtiklerini açıkladı.


MHP’nin vazgeçtiği okulu projesinde okul yapımına destek verenlerin yardım ve bağış adı altında toplanan paraları gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilmesi düşünülürken projesi hazır okulun İlimize kazandırılması sağlanabilir mi?