2 milyar TL ye 6000 ev ücretsiz teslim edilebilirdi

20 bin kişi mağdur olduğu ikinci kışını konteynırlarda geçirmeye mahkum olan vatandaşlar, 9 kata imarlı iken 6 katlı evin yıkılıp 5 kat yapılmasından dolayı mahalleliye bile yetmeyen evler, sosyal dokudan uzak tek tip küçük evler, sene sonuna kadar 8000 konut teslim edilecek denilirken 2000 evi bile teslim alamayan vatandaşlar görmekteyiz.20 bin kişi mağdur olduğu ikinci kışını konteynırlarda geçirmeye mahkum olan vatandaşlar, 9 kata imarlı iken 6 katlı evin yıkılıp 5 kat yapılmasından dolayı mahalleliye bile yetmeyen evler, sosyal dokudan uzak tek tip küçük evler, sene sonuna kadar 8000 konut teslim edilecek denilirken 2000 evi bile teslim alamayan vatandaşlar görmekteyiz

 2 milyar TL ye 6000 ev ücretsiz teslim edilebilirdi
08 Ocak 2021 - 20:38 - Güncelleme: 12 Ocak 2021 - 19:35

CHP Genel Merkezi tarafından Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç başkanlığındaki 30 milletvekili İlimizi ziyaretlerinden deprem bölgelerinin yanında siyasi parti il başkanlıklarını da ziyaret ettiler. Saadet Partisi Elazığ İl Başkanılığını CHP İl Başkanı ve 4 CHP milletvekili ile ziyaret etti. Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, CHP heyetinin ziyaretinden memnunluk duyduklarını ifade ederek, "Bizler il başkanları ve milletvekilleri olarak toplumu temsil etmek ile mükellefiz. Dolayısıyla toplumun yaşadığı sorunlar bizi üzmektedir ve yine bu nedenden dolayı kayıtsız kalmamız beklenemez"dedi. 
 
Elazığımızın sorunları birikmiş ve tabiri caizse bir dağa dönüştüğünü vurgulayan Saadet Partisi İl Başkanı Akın, "Ancak bugünkü en önemli konumuz, depremin getirdiği yıkım ve olası yeni bir depreme karşı ne yapıldığı sorunudur. 
 
Maalesef ilimizin idarecisi pozisyonunda olan bir takım yetkililerin istişaresiz davranma ve müstağniyet gibi insani zafiyetlerinden dolayı yapılan bir hata, zincirleme başka hataları tetiklemiştir ve tabiri caizse bir vahim tablo ortaya çıkmıştır. Nedir o vahim tablo? Eni sonunda 20 bin kişi mağdur olduğu ikinci kışını konteynırlarda geçirmeye mahkum olan vatandaşlar, 9 kata imarlı iken 6 katlı evin yıkılıp 5 kat yapılmasından dolayı mahalleliye bile yetmeyen evler, sosyal dokudan uzak tek tip küçük evler, sene sonuna kadar 8000 konut teslim edilecek denilirken 2000 evi bile teslim alamayan vatandaşlar görmekteyiz. bu da yetmez tüm bunlar karşılığında vatandaştan para istenmesi ayrı bir vahim tablodur. Bugün sadece bir köprü ve tünele öz kaynaklarla 2 milyar TL para harcanırken, maalesef maddi ve manevi travmaya girmiş vatandaşlarımızdan ev yapma karşılığında para isteniyor. Halbuki 2 milyar TL ye 6000 ev ücretsiz teslim edilebilir.

Bu yıl hükümet yurtdışındaki bankalara 179 milyar dolar faiz ödeyeceğini belirtti. Bu parayı daha iyi anlamak için örnek vermek istiyorum. Bugün dünyanın en gelişmiş uçak gemisi 13 milyar dolardır Amerikadadır, bu parayla bu uçak gemisinden 14 tane alınabilir, Türkiye’nin F16 sayısı 283 dür ancak bu parayla 12000 F16 satınalınabilir ve son olarak bu parayla Türkiye deki tüm evler yıkılıp yapılabilir. Bugün Elazığ’daki tüm evleri yıkıp yeniden yapmak için yarım milyar dolar yeterli ama gelin görünki AKP vatandaşa harcamak yerine, köprü yapıp müteahhit zengin etmeyi daha isabetli görüyor. 
 
CHP’li vekillerimizden isteğim şudur. Eğer iş başına geçmek bu odada bulunanlardan birine nasip olursa, sizde AKP gibi dışardan borç faize hizmet ederseniz bilin ki bu sorunlar çözülmeyecektir. AK parti gider PAK parti gelir mühim olan mantalitedir. Biz manda ve himayeyi reddediyoruz. Siyonizme hizmeti reddediyoruz. Atatürk dahi reddetti uçak fabrikaları kurdu. Çeşitli fabrikalar kurdu iç kaynakları harekete geçirdi. Bizim sorunumuz mantaliteyledir. Üretime dayalı faizsiz ekonomik kalkınma modelini benimsiyoruz. Ak parti gibi milletin parasıyla 12000 adet uçak parasını bir yılda Amerika’ya verirken bu millete bir ev bile yapmamak en hafif tabirle sorumsuzluktur" diye konuştu

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum