81 ilde 199 temsil projesinde yer almak muhteşem bir olay

Almila Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni ve Sanat Eğitmeni Mahmut Yıldırım;’’ 81 ilde 199 temsil projesinde yer almak muhteşem bir olay olduğunu belirtti

81 ilde 199 temsil projesinde yer almak muhteşem bir olay
06 Nisan 2022 - 21:03 - Güncelleme: 06 Nisan 2022 - 21:25
Almila Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni ve Sanat Eğitmeni Mahmut Yıldırım;’’ 81 ilde 199 temsil projesinde yer almak muhteşem bir olay olduğunu belirterek Tiyatroyla ilgili merak edilenlere dair elaziğinsesi.com haber sitesine açıklamalarda bulundu.

Tiyatro Hayatımda Değil Hayatım Tiyatroda
Tiyatronun hayatında vazgeçilmez bir tutku olduğuna dikkat çeken Almila Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni ve Sanat Eğitmeni Mahmut Yıldırım;’’Tiyatro hayatımda değil,  Hayatım tiyatroda… Tiyatro hayatın kendisidir. Ve benim için vazgeçilmez bir tutkudur.’’ Diye konuştu.

Elazığ’da Tiyatroya İlgi Elazığlı Değişen Güzel
Elazığlıların tiyatroya olan ilgisiyle alakalı açıklamalarda bulunan Almila Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni Mahmut Yıldırım;’’Elazığ’da tiyatroya ilgi güzel fakat Elazığlı değilsen! Öyle bir hale geldi ki Elazığ’da ekipler artık bilet satmak için dışarıdan gelmiş gibi davranıyor. Bu durum yalnızca seyirciyle ilgili değil kurumlar Elazığlı ekipler yerine binlerce lira vererek oyun getirmelerine şahit olduk.

Türkiye’nin En Büyük Ekiplerinden Biri Olmaktan Gurur Duyuyoruz
Kültür ve Turizm bakanlığının, Devlet tiyatroları genel müdürlüğünün ortak projesi olan 81 ilde 199 temsil projesi kapsamında yer almanın muhteşem bir olay olduğunu vurgulayan Almila Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni ve Sanat Eğitmeni Mahmut Yıldırım;’’ 81 ilde 199 temsil projesinde yer almak muhteşem bir olay. Devlet tiyatroları ve Kültür Turizm Bakanlığının ortak projesinde Kahramanmaraş'ta İmam Hüseyin Kerbela oyununu sahneledik. Ve inanılmaz bir ilgi vardı. Türkiye’nin en büyük ekiplerden biri olmaktan gurur duyuyoruz
HABER/AYLİN SOLMAZ


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum