Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz

Yeniden Refah Partisi il Başkanı Av. Erhun Karakuş, Kurumların Kişisel verilerin korunması kanuna sığınarak bilgi vermekten kaçınmasına İdare şeffaf olacak. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Şeffafsanız vereceksiniz kardeşim şeklinde konuştu

Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz
16 Temmuz 2021 - 12:24 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 09:54
Elaziginsesi.com haber sitesi olarak Esnaf ve Sanatkarlar Birliğine bağlı karma odada çalışan personel için “6 yıllık hizmeti karşılığı esnafın parası ile 60 bin tl” ödenmesi ve Elazığ Belediyesinin “Güneş paneli ihalesinde tatlı kar” başlığı ile verdiğimiz haberde yüklenici firmaya 2 milyon tl ödendiği hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Bilgi edindirme kanunun kamuoyunu bilgilendirmek için müracaatımız olmuştu.
Her iki kurumda Kişisel verileri koruma kanunu gereği bilgi vermekten kaçınmıştı. KonuYeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş’a soruldu. Karakuş; “Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Şeffafsanız vereceksiniz” değerlendirmesinde bulundu.


Elaziginsesi. webty’de bu konuyu değerlendirerek şöyle konuştu; “İdare şeffaf olacak. Yönetim şeffaf olacak. Sen Erhun Karakuşla ilgili bilgi istemiyorsun ki, özel idarenin oradaki tesisi ile ilgili bir bilgi istiyorsun. Bununla KVK nın ne alakası var. Veyahutta Belediye sen yıkım ihalelerini verdiğin firmaları ve rakamları istediğiniz zaman perdeleme yapıyorlar. Kamu ihale kurumu bu gün 81 ildeki bütün ihaleleri kim girmiş, kim ne yazmış, sözleşme ne zaman imzalanmış, iş ve şartname nedir. Herkesin bilgisine sunmuşken, siz neyin KVK sının peşinden koşuyorsunuz. Atalarımızın güzel bir sözü var. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Şeffafsanız vereceksiniz kardeşim. Erhan Dabak gazetecidir, sizi sorgulayabilir. Siyasi parti İl Başkanıdır sizi sorguluyor. Sorgulayacağız tabii. Sizin yapmanız gereken sizin bilgileri vermenizdir. Madem idarenin şeffaflığı ise o zaman burada bilgiyi isteyen gazeteci, vatandaşa da, siyasi partilere de bilgi vermek zorundasınız. Yoksa kimse şeffaflık edebiyatı yapmasın” dedi.
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum