Ak Partili Yazıkonak Belediyesinde işler karıştı

Ak Partili Yazıkonak belediyesinde Başkan ile Meclis üyeleri karşı karşıya geldi. Ak Parti Belediye Başkanı Çadırcı'nın selden zarar gören ailelere yardım teklifini yine kendi partisine bağlı meclis üyelerinin ret etmesi dikkat çekti.

Ak Partili Yazıkonak Belediyesinde işler karıştı
14 Kasım 2021 - 16:22 - Güncelleme: 25 Kasım 2021 - 10:24
Elazığ’ın Yazıkonak beldesinde Meclisinde ilginç bir olay yaşandı. Saadet Partisinden Ak Partiye geçen Belediye Başkanı Hatif Çadırcının teklifi Ak  Parti meclis üyelerince ret edilmesi şaşkınlık yarattı.  Geçtiğimiz günlerde belde de meydana gelen selden dolayı   6 vatandaşın evi hasar görmüştü. Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı da selde evleri zarar gören evleri onarmak için meclise verdiği teklif getirmişti. Ancak teklif AKParti’li meclis üyelerin oylarıyla reddedildi.
Evleri zarar gören vatandaşlara yardım edilmesi talebinin reddedilmesine belediye başkanı Hatif Çadırcı tepki gösterdi.

“VATANDAŞLARIMIZA NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”
Mecliste evlerin onarımına yardım edilmesi kararının çıkmamasına karşın mağdur olan vatandaşlara yardım edeceğini belirten Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, “Geçtiğimiz ay beldemizde meydana gelen su taşkınından dolayı 6 vatandaşımızın evi hasar görmüştü. Ben de bu vatandaşlarımızın evlerinde meydana gelen hasarları belediyemizin onarması için konuyu gündeme getirdim ama maalesef belediye meclisinde oy çokluğuyla reddedildi.  Red oyu verenler gerekçe olarak daha önce hiç duymadığım saçma sapan kelimeleri telaffuz ettiler. Bu vicdandan,  izandan uzak bir davranış.
Kararın mecliste reddedilmesi sonrasında toplantıyı terk ettim.  Ben bu teklifi getirmeden öncede evleri zarar gören vatandaşlarımıza kanunen yardım etme hakkım var.  Ama her şeye rağmen ret oyu da verilse meclisten çıkmasa da  selde olayında evleri zarar gören vatandaşlarımıza ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü 
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum