"Akşama doğru yangını söndüreceğiz"

Elazığ Orman Mehmet Salih Çetiner, yangını alanının sıkıntılı bir bölge olduğunu belirterek, akşama doğru yangının kontrol altına alınacağını söyledi.

"Akşama doğru yangını söndüreceğiz"
07 Haziran 2021 - 18:18 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 12:33
Elazığ ın Arıcak ilçesi ile Diyarbakır il sınırları arasında bulunan Görese dağında 4 günden beri çıkan Orman yangın devam ediyor. Elazığ Orman Mehmet Salih Çetiner, yangını alanının sıkıntılı bir bölge olduğunu belirterek, akşama doğru yangının kontrol altına alınacağını söyledi.
Arıcak ile Diyarbakır il sınırlarında arasında bulunan Görese dağında 4 günden beri süren orman yangını devam ederken yangının söndürülmesi için ekiplerin “Yangın Şeritleri” açarak söndürme işlemini sürdürdüklerini öğrenildi.
Elazığ Orman Bölge Müdürü Mehmet Salih Çetiner,” Yangın alanı sıkıntılı bir alan, Biz yerleşim alanlarına zarar gelmesin diye yangın şeritleri açıyoruz. Valimizin talimatlarıyla iş makinalarıyla şeritler açıyoruz. Bu şeritlerle yangını akşama doğru yangını kontrol altına almaya hedefliyoruz. Orman Bölge müdürlüğü olarak Palu Kovancılar, Maden ve Merkezde bulunan yangın arozözlerimizle yangın yerinde müdahale ediyoruz. İnşallah yangını akşama doğru yangını söndürmüş olacağız. Rüzgârın hızı etkilese de akşama doğru yangını söndürmüş olacağız inşallah. Yangın örtü yangını şeklinde devam ediyor. “ Dedi.

Yangınla ilgili olarak Elazığ Valiliğide bir açıklama yaptı. Açıklamada Arıcak ilçesi Görese Bölgesi Kurşunlu Dağı yamaçlarında meydana gelen orman yangını söndürme çalışmaları; Orman Bölge Müdürlüğü, Jandarma, İl Özel İdare, İlçe ve Belde Belediye Başkanlığı personel ve araç-gereç ekipleriyle devam etmekte olup, yangının yerleşim yerlerine sıçramaması için gerekli müdahaleler(şerit açma, söndürme, soğutma vd.)yapılmaktadır1 denildi  

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum