Aksoy, "Tekne" gelmedi, Çam, tekne "Ballıca" mevkiin de dedi

Elazığ İl Genel Meclisi Haziran ayı meclis toplantısında Baskil İl Genel Meclis üyesi Turgay Aksoy’un Baskil de bulunan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonları için alınan Tur teknesinin Baskil ilçesine gelmediğini söyledi. Aygün Çam ise teknenin Ballıca mevkiinde olduğunu vurguladı

Aksoy, "Tekne" gelmedi, Çam, tekne "Ballıca" mevkiin de dedi
03 Haziran 2021 - 09:49 - Güncelleme: 05 Haziran 2021 - 09:21
Elazığ İl Genel Meclisi Haziran ayı meclis toplantısında Baskil İl Genel Meclis üyesi Turgay Aksoy’un Baskil de bulunan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonları için alınan Tur teknesinin Baskil ilçesine gelmediğini söyleyerek kayıp olduğunu ima etmişti.  Aksoy konuşmasında şöyle demişti. “İlçemiz için önemli olan İlimizde turizme ciddi anlamda katkı sağlayan “Karaleylek ve Saklıkapı” kanyonları ile ilgili şikayetimi dile getirmek istiyorum. Çetin Oktay Kaldırım zamanında ilçemizdeki kanyonlarla ilgili ciddi anlamda çalışma yapıldı. Sosyal medya fenomenlerine ulaşıldı. Bir şekilde getirildi. Turizme katkı sağlamak için ciddi anlamda çalışma harcandı. Gelinen noktada yapılan bir işin olmadığını görüyoruz. Bölgemizde kanyonları görmeye gelen ziyaretçilerimizi gördüğümüz zaman bu insanların hep şikayeti ile karşılaşıyoruz. Gerekçesi de şudur. O insanlar o kanyonları gezemiyorlar. Gezememenin sebepleri Vali Kaldırım zamanında o bölgeye bir tur teknesi alındı. Ne hikmetse o tur teknesi Baskil’e gelmedi. Bir türlü faydalanamadı. Oraya gezmeye gelen vatandaş balıkçı tekneleri ile gezmek zorunda kaldı. Balıkçı teknelerinin seslerin gürültüleri nedeniyle   orada barınan leyleklerin bölgeyi terk etmesine vesile oluyor. Yüzen bir iskele yapıldı. O günden bu güne hiçbir yatırım yapılmamıştır. Bu da ilçemiz için sıkıntıdır” demişti.

Ak Parti Baskil İl Genel Meclisi Aksoy’un tekne açıklamasından muhataplarından yanıt gelmesi beklenirken farklı bir kesimden geldi. Sosyal medya hesabından Aygün Çam fotoğraflar paylaşarak sosyal medyada çıkan haberlerin teknenin kayıp olduğu haberlerinin asılsız olduğunu belirterek teknenin bulunduğu mevkiinin BALLICA mevkisinde olduğunu açıkladı.


Aygün Çam’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım kafaları karıştırdı.

1/Eğer tur teknesi Keban ilçesi BALLICA mevkiinde ise Ak Parti Baskil İl Genel Meclis üyesi neden Tur teknesinin Baskil’e gelmediğini kayıp olduğunu ileri sürdü.
2/Ayrıca alınan tur teknesi BALLICA mevkiinde ise neden kanyonu gezmeye gelen ziyaretçiler balıkçık tekneleri ile gezmek zorunda kalıyor?
     

 
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum