"Aktif kredili üye sayısı 1800 ise adaylıktan çekileceğim."

İlimizde 31 Temmuz tarihinde yapılacak Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkan adayı Ahmet Doğan; Aktif kredili üye sayısı 1800 ise adaylıktan çekileceğim derken 35 yıllık başkanın Kooperatifin üye sayısını artırması beklenirken 2661 üyeden 1800 üyeye düşürdüğü ortaya çıktı ”

 "Aktif kredili üye sayısı 1800 ise adaylıktan çekileceğim."
21 Temmuz 2021 - 21:48 - Güncelleme: 28 Temmuz 2021 - 16:12
İlimizde 31 Temmuz tarihinde yapılacak Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi seçimleri öncesi başkan adaylarından karşılıklı sert açıklamalar gelmeye başladı  
Elazığ’ın Sesi TV’de 31 Temmuz’da yapılacak seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkan Adayı Ahmet Doğan, “Aktif kredili üye sayısı 1800 ise adaylıktan çekileceğim” dedi
Pandemi sürecinden dolayı seçimlerin ertelenmesi gündeme geldiğini pandemi yasağının kalkmasından sonra değişim isteyen üyelerin 31 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 11.00’de İmparator Düğün salonunda genel kurul toplantısına katılmalarını istedi.

Başkan Adayı Ahmet Doğan’ın gündemle ilgili açıklamaları;

“Esnaflarımız finansal açıdan zorluk yaşıyor”

Ahmet Doğan,” adaylığımı açıkladığım günden itibaren esnaflarımızı ziyaret ederek, saha çalışmalarında bulunduk. Ziyarette bulunduğumuz yerlerde ilgiyle karşılandık. Özellikle esnaflarımızın finansal açıdan zor bir dönemden geçtiklerine şahit olduk. Yönetime geldiğimiz günden itibaren esnaflarımızın finansal problemlerini çözeceğiz. “Şeklinde konuştu.

“50 bin liralık faizsiz krediler, hibe olarak verilmeliydi.”
Doğan,” Elazığ’da pozitif ayrımcılığın yapılması gerekti. Deprem ve pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarlar büyük sıkıntı yaşadı. Kredilerin ötelenmesi. Ödenmeyeceği anlamına gelmiyor. Ertelenen faizsiz krediler, faizli olarak ertelenmeye başladı. Krediler, 31 Mart 2022 yılına kadar faizsiz olarak ertelenmeli.” İfadelerini kullandı.


“Esnaflarımızın çoğu esnaf kooperatifi aracılığıyla verilen kredilerin çeşitlerini bilmiyor.”
“En büyük eksiklik esnaflarımızın verilen kredi çeşitlerini bilmemesidir. Esnaf kooperatifi aracılığıyla verilen 3 çeşit kreşi vardır. Bunlardan birincisi, işletme kredisidir. Diğerleri ise yatırım kredisi ve sıfır faizli kredilerdir. Bizler saha çalışmalarımızda esnafları kredi çeşitlerine yönelik bilgilendiriyoruz.” Dedi.

“Göreve başlarsam Elazığ merkezdeki diğer 2 kooperatif ile güç birliği yapacağız.”
Doğan,” Bizim amacımız bir kooperatifin çok büyük kazanımlar elde etmesi değil. Asıl amacımız, Elazığ’da bulunan 15 bin esnafın büyük bölümünün bu kredilerden faydalanmasıdır. Bizler kooperatifler ile birlikte bu gücü sağlayacağız.” Dedi.

“Aday olduğum kooperatif yıllardır zarar ediyor.”
Açıklamalarda bulunan Doğan,” Kooperatif gelişme gösteremeyerek, küçülme sürecine girdi. Kooperatifin aylık 45 bin lira gideri var. Bu gideri karşılayabilmek için aylık 4 trilyon kredi verilmesi gerek. Verilmediği taktirde cepten yiyerek, küçülme sürecine giriyoruz.” Dedi

“Aktif kredili üye ayısı 1800 değilse adaylıktan çekileceğim.”
“Hakkıma yönelik yapılan açıklamalarda vermiş olduğum üye sayısının yalan olduğunu, aile şirketi olarak söylemlerde bulunduğumuzu ifade ettiler. Ben aktif kredili müşteri sayısından bahsediyorum. Aktif kredili üye sayısının 1250 olduğunu vurguluyorum. Eğer, aktif kredili üye sayısı 1800 ise adaylıktan çekileceğimi buradan duyuruyorum.” Dedi.Ayrıca 25 yıllık başkanın 26 Ağustos 1996 Kooparatifinin üye sayısını artırması beklenirken 2661 üyeden 1800 üyeye düşürdüğü ortaya çıktı ”


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum