Arsa tahsisinde konuşulan "OKUL" yapılacak bilgisi doğru çıkmadı

Elazığ İl Genel Meclisi skandal bir karara imza attı. Meclis üyelerine Okul yapılacağı bilgisi verildiği ancak o alana okul yapılmasının mümkün olmadığı ayrıca ne kaymakamın nede belediye başkanının tahsisle ilgili bilgilerinin olmadığı ortaya çıktı.

Arsa tahsisinde konuşulan "OKUL" yapılacak bilgisi doğru çıkmadı
09 Mayıs 2022 - 23:24 - Güncelleme: 10 Mayıs 2022 - 14:42
Elazığ İl Genel Meclisi skandal bir karara imza attı. Geçtiğimiz Perşembe günü gündeme gelen Sivrice İlçesi gölbaşı mahallesindeki 75.yıl İMKB ilkokulu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binalarının bulunduğu 18 ada 54 v3 55 nolu parsellerdeki taşınmazların kaymakamlık ve belediyenin haberi olmadan Valilik kararı ile İl Genel Meclisine gönderilecek Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğüne tahsis edildiği ortaya çıktı.
Ak Parti Sivrice İl Genel Meclis üyesinin okulun yıkıldığı ve yerine okul yapılacak açıklaması sonrası yapılan incelemede o alanda okul yapımına uygun olmadığı ifade edildi.  

DİLEK; GELEN EVRAKLAR İYİCE ARAŞTIRILSIN ONDAN SONRA KARAR VERİLSİN
MHP İl Genel Meclis üyesi Osman Dilek Meclis gönderilen bu tür evraklar geldiği zaman iyice incelenmesi gerektiğini belirterek Sivrice’yi verdik gitti. Milli eğitimden geldiği belliydi. Okul yapılacaktı. Sivrice’yi tahsis ettik. Yerinde halk eğit
im merkezinin aktif olarak afet bölgesi ilan edilen yerde eski okul yıkılıyor yasa diyor ki afet bölgesinde yıkılan yere yapı yapılamaz. Bunu öğrenmeden tahsis ettik. Benim istirhamım bunu öğrenin ne yapılacak ne edilecek ondan sonra tahsis edin. Sonradan problem çıkıyor. Kaymakamın haberi yok. Belediye başkanının haber yok. Tahsis yapmışız. Böyle bir şey olabilir mi? diye tepki gösterdi.

ARSLAN, “İKİ ADET TAŞINMAZIN ANA OKULU YAPIMINA UYGUN DEĞİLDİR”
MHP Sivrice İl Genel Meclis üyesi Raif Aslan ise geçen Perşembe günü Sivrice ilçesindeki  tahsis ile ilgili bilgiler verdi. Arslan açıklamasında; “Tahsisin yapıldığı parsellerin boş olduğu söylenmişti.  Yaptığ
ımız incelemelerde bu parsellerin 500 metre yapı olduğu bu yapının yıkılmayacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu tür tesislerin komisyon tarafından incelenip sonra karar verilmesini arz ederim. Belediye ve Kaymakamlıktan aldığımız bilgilerde şöyle  elazığ il özel idaresine ait sivrice ilçesi gölbaşı mahallesinde ada 18 parsel 55 sayılı taşınmazın 9066 metre kare 54 sayılı taşınmazın ise 630 metre kare olup toplam 9696 metre kare olup bunun beş bin on metre karesi her ne kadar kıyı kararına tabi olup kanun gereği yeşil alandır geri kalan 4187 metre karelik alanın 2110 metre karesi konut alanı geri kalanı yola ve parka terk edilecektir. 2110 metre karelik alanın konut alanı olduğundan dolayı ana okuluna konu olmaktadır. Ayrıca 54 ve 55 sayılı taşınmazların tapu niteliği kaymakamlık lojmanı ve kargir yapıdır. Ham durumdadır. Cins değişikliği yapılması gerekmektedir. Sonuç olarak iki adet taşınmazın ana okulu yapımına uygun değildir” diyerek meclise verilen bilginin gerçeği yansıtmadığını söyledi..  

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum