Reklam

Asıl dertleri İslam Düşmanlığı

Ergen; Onların asıl derdi, Allah ile, Kur’an ile, İslam iledir. Onların asıl derdi bu milletin değerleri iledir

Asıl dertleri İslam Düşmanlığı
27 Nisan 2020 - 11:39 - Güncelleme: 29 Nisan 2020 - 12:57

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’anda lanetlendiğini söylemesinden dolayı sözde İnsan Hakları Derneği ve bazı Barolar tarafından suç duyurusunda bulunulmasının tepkileri devam ediyor. Diyanet Sen Elazığ Şubesi Başkanlığı bir açıklama yaptı. Başkan Murat Ergen yapılan açıklamanın yanında olduklarını açıkladı. Diyanet Sen Elazığ Şubesi Başkanı Murat Ergen yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi. “Diyanet-Sen olarak dün olduğu gibi bugün de ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların, çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Diyanetimize ve onun Başkanına yapılan acımasız saldırılara karşı olduğumuzu kamuoyuna haykırıyoruz. İslam’ın en temel yasaklarından olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini Diyanet İşleri Başkanı söylemeyecekte kim söyleyecek. Zinanın ve eşcinselliğin zararları ortadayken insan hakları bahane edilerek bunun söylenmesine bile tahammül edilememesi neyin şımarıklığı ve azgınlığıdır. Zinanın eşcinselliğin ferdi ve toplumsal zararları ortadayken birileri zina yapıyor diye bunu normal görmemizi kimse bizden beklemesin. Kanunda bu yaptığınız suç olmayabilir ancak bu, ne zinayı, ne eşcinselliği dinen ve ahlaken meşru kılmaz. Birileri bundan rahatsız oluyor diye başımızı kuma gömecek değiliz.

Toplum Yapımıza Uygun Düzenlemeler Yapılmalı

Zina ve eşcinselliğin ferdi ve toplumsal zararları ortadayken bazı sözleşmelerle bunların suç olmaktan çıkarılması ve ülkemizin de bu sözleşmelere taraf olması toplumda onarılması zor hasarlara yol açmaktadır. İnsan Hakları Derneği, İstanbul, İzmir ve Ankara Barosu başta olmak üzere kendini bilmez bazı kurum ve kuruluşların, Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ayetlerine tahammül edememesi ve Diyanet İşleri Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunmaları, bu sözleşmelerden aldıkları güç iledir. Malum olduğu üzere Uluslararası sözleşmeler kanunların üstündedir. Bu bağlayıcı sözleşmeler ne yazık ki milletin değerleri ile ters düşmekte, dinimize ve diyanetimize saldırıların hukuki altyapısı haline gelmektedir.

Devlet yetkililerimizi toplum yapımızı dinamitleyen bu tür sözleşmelere imza atmak yerine kendi toplum yapımıza uygun düzenlemeler yapmaya davet ediyoruz.

Asıl dertleri İslam Düşmanlığı

Aslında Diyanet İşleri Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunan ve kınama mesajı yayınlayanların derdinin Ali Erbaş hocamızın şahsı olmadığını ifade eden Ergen; Onların asıl derdi, Allah ile, Kur’an ile, İslam iledir. Onların asıl derdi bu milletin değerleri iledir. Bu zavallıların amacı, ülkemizin milli ve manevi değerlerinin altına dinamit koymak, bu toplumu kendi değerlerine düşman ederek yozlaştırmaya çalışmaktır.

Sözde insan hakları derneği ve bu konuda girişimde bulunan Baroların Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunmasını kınıyor, Allah’ın emirlerini tebliğ ederek savunan Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesi istiyoruz.

 

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum