Atama neden yapılmıyor ?

Deprem ve Pandemi sürecinde işler artmasına rağmen kurumda iki genel sekreter yardımcısı bulunmasına rağmen aylarca tek genel sekreter yardımcılığı ile yürütülmeye çalışılıyor. Konu defalarca gündeme gelmesine rağmen atama yapılmaması veyahut görevlendirilen genel sekreter yardımcısının eski görevine dönmemesi akıllara çeşitli soruları da gündeme taşıyor

 Atama neden yapılmıyor ?
16 Kasım 2020 - 20:37 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 23:46
Elazığ İl Özel İdaresine bünyesine geçici görevlendirme ile başka kurumda görev yapan Genel Sekreter yardımcılığına atama neden yapılmıyor. İl Özel İdaresinden iki Genel sekreter yardımcılığı bulunurken deprem ve pandemi sürecinde işlerin yoğunluğuna rağmen bir tek genel sekreter yardımcısı ile işler yürütülmeye çalışılıyor. Bu konu Ak Parti MKYK İlimiz milletvekili Metin Bulut’un eylül ayında İl Genel Meclisini ziyaretinde gündeme getirilmişti.

MHP Grup Başkanı Osman Dilek Milletvekili Bulut’un ziyaretinde konu gündeme getirmiş Özel idarenin bir eksik kadro ile çalıştığını ifade ederek şöyle konuşmuştu.
Bizim yani bizim her şeyimiz dört dörtlük personel sıkıntımız yok hizmette aksaklığımız yokta mı onu yapıyoruz ikincisi üçüncüsü neden oraya kimseyi atamıyoruz” diyerek o kadroya başa bir atama yapılmasını istemişti .


Milletvekili Bulut ise Dilek’in konuşmasından sonra eğer bir ihtiyaç varsa gereğinin yerine getiririz diyerek sorunun çözümü konusunda şunları söylemişti. Bunu gündemimize alırız, böyle bir gündem böyle bir ihtiyaç varsa aciliyet gerektiriyorsa haklısın. Bu uygulamadan dolayı bir mağduriyetimiz var deseniz, kendi aramızda tartışır bir çözüme kavuştururuz” ifadesi ile çözüme kavuşturulacağını belirtmişti.

Aradan aylar geçmesine rağmen hala bir atama yapılmadığı görüldü. Bu arada Elazığ İl Özel idaresi bir eksik Genel Sekreterle çalışmaya devam etti. Elazığ İl Özel İdaresinin 16 Kasım ayı İl Genel meclis toplantısında Boş Kadro Değişikliği-İptali ve Dol Kadro değişiklik talebini görüşülürken konu yeniden gündeme geldi.

MHP Grubu adına konuşan Osman Dilek aylar önce bu konuyu gündeme getirmelerine rağmen çözüm bulunmadığını dile getirerek şöyle konuştu… Bizim burada biliyorsunuz 2 tane özel idare genel sekreter yardımcılığı var. Bir tanesi burada aktif bir şekilde devam ediyor. Diğer genel sekreter yardımcısının kadrosu burada, geçici olarak başka bir yerde görevlendirilmiş. Bu sıkıntılı dönemde, arkadaşlar gece gündüz çalışıyorlar, yetişemiyorlar. Bu arkadaşımızı kadrosuyla beraberinde gönderip, o arkadaşımızın yerine yeni bir kadro açıp yeni bir genel sekreter kadrosuyla birisinin atanması yönünde bizim bir talebimiz oldu zaman zaman bunu dile getirdik. İşler doğru düzgün yürümüyor, arkadaşlar yetişemiyorlar. Bunu için bu genel sekreter yardımcılığı kadrosunu ya boşaltılıp, ya da yerine başka birisinin atanması talep ediyoruz. İlgilere duyurulur” şeklinde konuşarak sorunu yeniden gündeme taşıdı.

Dilek’in konuşmasından sonra Meclis Başkanı İbrahim Şerbet konuyu Genel Sekreterle görüşüp Meclise bilahare bilgi vereceğinin açıkladı.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ


 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum