Aylardır görevlendirilmeyen adaylar görevlerine başladı

Elaziginsesi.com haber sitesinde İl Özel İdaresi Alacakaya ve Ağın ilçe özel idarelerine görev yükselme sınavında başarılı olan iki adayın 7 aydır görevlendirilmediğini ancak AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın danışmanının il özel idaresinde görevlendirdiğini duyurmuştu. Görevlendirilmeleri yapılmayan iki adayın müdür olarak görevlerine başlatıldığı öğrenildi.

Aylardır görevlendirilmeyen adaylar görevlerine başladı
17 Mayıs 2022 - 23:58 - Güncelleme: 18 Mayıs 2022 - 18:48
Elazığ İl Özel İdaresi bünyesinde olan Alacakaya ve Ağın ilçe özel idarelerine iki müdür atanması için görevde yükselme sınavı yapılmış, görev yükselme sınavında birinci aday 95, ikinci aday ise 87 puan almıştı. Sınavın üzerinden aylar geçmesine rağmen sınavda başarılı olan adayların görevlerine ataması yapılmamıştı. Atamaların yapılmaması için bazı Ak Partililerin ilçe özel idarelerinin kapanması için de il genel meclisine baskı yaptıkları öne sürülmüştü.
Karakoçan CHP İl genel meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu, görev yükseltme sınavında başarılı olan iki adayın aylardır atamalarının yapılmamasına rağmen AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın danışmanının İl Özel İdaresinde görevlendirildiğini  duyurmuştu. CHP'li meclis üyesinin olayın takipçisi olması sonucunda sınavda başarılı olmasına rağmen 7 aydır görevlendirilmesi yapılmayan iki aday Alacakaya ve Ağın ilçe özel idarelerinde müdür olarak görevlerine başlatıldığı öğrenildi.  

“SİYASİLERİN BASKILARIYLA GÖREVLENDİRME YAPILMAMIŞTI”
Mağdur edilen adayların haklarının verilmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten CHP Elazığ İl Genel Meclisi üyesi Mahmut Okçuoğlu: Yaklaşık 7 ay önce meclisimizin gündemine gelen ve AR-GE komisyonuna havale edilen konunun kamuoyuna bilgi verilmesi münasebetiyle geldiğimiz süreçte Kasım ayında iki ilçemizde boş olan müdürlük kadrosu için bir sınav açılmıştı.  Sınavda başarılı olan adaylar müdür olmaya hak kazanmalarına rağmen muhalefete yakın oldukları iddia edilerek  siyasi müdahaleler sonucunda  iki adayın görevlendirilmeleri yapılmamıştı” diye konuştu.KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum