Aynı tas, aynı hamam…

Elazığ İl Özel İdaresi Meclis tarafından hazırlanan programlara uyulması için Vali Toraman’ın Meclis üyelerine çağrılarına bulunmuştu. Bu çağrılara Ak Parti Milletvekillerinin dikkate almayıp müdahaleye devam ettiği görüldü. MHP İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Aytunç Sunguroğlu, Milletvekillerinin programlara müdahale etmemesini istedi.

Aynı tas, aynı hamam…
05 Aralık 2021 - 22:20 - Güncelleme: 26 Aralık 2021 - 13:12
Elazığ İl Özel İdaresinde yeni dönem de Meclis tarafından hazırlanan programların düzenli yapılması çağrılarına rağmen geçmişten gelen anlayış devam ediyor. Elazığ İl Özel İdaresi Meclis tarafından hazırlanan programlara uyulması için Kasım ayı toplantısında Vali Toraman’ın Meclis üyelerine programlara müdahale edilmemesi yönünde çağrılarına rağmen Ak Parti Milletvekillerinin çağrıları dikkate almayıp  müdahaleye devam ettiği görüldü
Ak Parti ve MHP Meclis üyelerinin toplantılarda defaten dillendirdikleri müdahalelerde programlar aksıyor çağrılarına rağmen Ak Parti Maden İl Genel Meclis üyesi Suphi Özay’ın parke taşının yapılması için Metin Bulut’un emir verdiği açıklaması Milletvekillerinin il özel idaresinin çalışmalarına müdahale devam ettiğini ortaya çıkardı.   

Elazığ İl Özel idaresi meclis görüşmeleri 5.12 2021 tarihinde yapılan toplantı ile sona erdi. Toplantının dilek temenniler kısmında söz alan MHP İl Genel Meclis üyesi Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Aytunç Sunguroğlu siyasilerin yapılan bütçeye müdahale etmemelerini istedi. Sunguroğlu yaptığı konuşmada “Siyasilerimiz belli dönemlerde geçen gün burada aynı tartışması oldu. Bura ile alakalı İl Genel Meclisi İl özel idaresi ile alakalı bir hadisede müdahale etmemelerini rica ediyoruz. Çünkü bizler burada bir karar alıyoruz. Burada bir program yapıyoruz. Kısıtlı bütçelerle program yapıyoruz. Bu bütçelerimiz maalesef geçmiş dönemlerde siyasilerin müdahalesi ile aksaklıklar oluştu. Ben sayın milletvekillerimizden yapılması gereken herhangi bir işi meclise göndererek bütçe varsa yapılmasını rica ediyorum” dedi.

Komisyonalara para bulun önerisi
Komisyonlarda bundan sonra kararlarını onaylamayacağını dile getiren Sunguroğlu ;” Komisyonlara havale ediyoruz. Paramızın olmadığını hepimiz biliyoruz. Neden bunları komisyona havale edip bunların yapılması için mücadele ediyoruz. Çünkü öyle bir paramız yok. Çok hayati konular içinde yedek ödeneklerden kullanma şansımız var. Ama onun haricinde bizim komisyonlardan havale ettiğimiz hiçbir şeyi yapma şansımız şu anda gördüğüm kadarı ile görünmüyor.  Komisyonun aldığı karar bütçesini onayladıktan sonra olması lazım. Komisyonlar bütçeyi de bularak raporlarını getirmeleri lazım. Sizlerden ricam yapılması gereken hayati konuların haricinde yolların bakımı, turizme açılması veya onarımlarla alakalı işleri bundan sonra bütçe ile birlikte yapılması lazım. Çünkü burada bir karar aldık. Bir bütçe yaptık. Bu bütçemizi aşmamamız gerekiyor” diyerek siyasilerden hassasiyetlerini gösterirlerse memnun olacağını istedi  
 


Vali Toraman Milletvekillerine söz geçirecek mi?
Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Kasım ayı İl Genel Meclis toplantısına katılarak Mecliste yaptığı konuşmada hazırlananprogramlarda yıl içerisinde idarenin iş ve işleyişine müdahil olursak verimlilik o kadar yüksek olur diyerek programlara müdahale edilmemesini istemişti. Vali Toraman’ın Meclis üyelerinden istediği programlara müdahale etmeme çağrısını Milletvekillerinin uymaması dikkat çekti. Vali Dr. Toraman'ın aynı çağrıyı Ak Parti Milletvekillerinden de istemeyecek mi? merak ediliyor.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum