Bakan olmak, belediyeyi almak istiyorum…

CHP 25 Eylülde İl Kongresini yaptı. Kongre öncesi delegelere konuşan Milletvekili Gürsel Erol gelecek seçimlerde hedefini açıkladı. Erol, Elazığ’da başarı hikayesini yazarak bakan olmak istediğini, bakan olduğu takdirde Elazığ belediyesi alacaklarını söyledi

Bakan olmak, belediyeyi almak istiyorum…
26 Eylül 2021 - 13:18 - Güncelleme: 04 Ekim 2021 - 17:19
CHP 25 Eylülde İl Kongresini yaptı. Kongre öncesi delegelere konuşan Milletvekili Gürsel Erol gelecek seçimlerde hedefini açıkladı. Erol, Elazığ’da başarı hikayesini yazarak bakan olmak istediğini, bakan olduğu takdirde Elazığ belediyesi alacaklarını söyledi  

Ben milletvekili değil bakan olmak istiyorum
Gürsel Erol’un, Elazığ’dan yeniden milletvekili seçilmesi olmadığı bu işin iki boyutununu olduğunu ifade eden Erol,  Birinci boyutu millet ittifakı ile Genel başkanı Cumhurbaşkanı yapmak. Milletvekili olarak aranızda bulunmak istemiyorum. Bir başarı hikayesi oluşturarak Türkiye’de örnek olarak Türkiye’de örnek cesaret ile diğer illere de yansıyarak bakan olmak istiyorum. Bir siyasetçi hedeflerini büyütemezse yalnızca milletvekili olmak için siyaset yaparsa o zaman ne partisi adına ne kendisi adına ne ülkesi adına hiçbir gelişme kaydedemez.

Ak Parti döneminde bakan olmadı
Siyasi hayatımızda Ak parti döneminde bakan çıkarmadığını ifade eden Erol, Son yirmi yıldır Ak parti Êlazığ’da iktidar, Türkiye de iktidar ama yirmi yılda bakan çıkmadı. Ondan önce 80 öncesi CHP döneminde bakanı var. ANAP iktidar Elazığlı bakan var. Doğruyol iktidar bakanı var. Refah partisi iktidar bakanı var. Şimdi sıra kimde CHP iktidar olacak. Elazığ’dan bakanı olacak.

Ben ikinci sıradan seçilirsem Elazığ belediyesini alma şansımız olacak
Seçime girildiğinde Milletvekili seçilemediği takdirde bir milletvekilinde kaldıklarını da kaybedenin kendisi olduğunu vurgulayan Erol,  İddia ile yola çıktım. Partimin bir milletvekili var. Ben kaybettim. Ben kaybedersem ne olacak. Elazığ yeniden bir hayat yaşayacak ve eskiye dönme riski başlayacak. Ben iki den kazanırsam ne olacak. Elazığ’ın bakanı olacak. Bakansam inananın Ağın, Baskil, Maden, Sivrice, Karakoçan Belediyesi alacağız. , Arıcak ve Alacakaya’dan iddiamızı ortaya koyacağız. Ve buralarda iddialı olacağız. İnanın bu seçimde ben bu siyaseti biliyorsam Elazığ merkezde birinci parti çıkacağız. Tek partili sisteme geçtiğimizden bu güne kadar elazığ belediyesini alamamışız. Elazığ belediyesini alma şansımız var. Ve başarılı olacağıma inanıyorum.
İl yönetimi ile aynı dili konuşmam lazım
Genel Merkeze İl yönetimi ile ilgili bu iddiamı ortaya koyduğunu dile getiren Erol,  Ben yola çıkarken arkamı sağlama alacağım. Güveneceğim, inanacağım. Benimle aynı dili kullanan konuştuğu zaman korkmayacağım. Her söylediği Elazığ kamuoyunda tartışılmayacak il örgütünün aynı dili konuştuğumuz zaman ve ortak kabul gören arkadaşlarımızdan olması lazım. O nedenle il örgütünün görevden alınmasını istedim. Mevcut yönetimi görevden aldı. Adayımda şartlarım oldu. İl Başkan adayımız sabah8 akşam 8 partide olacak. Partiyi seçime hazırlayacak. Asla aday olmayacak. İl başkanlığımdaki iddiam o. Partiyi seçime hazırlayacak.   


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum