Reklam

Bakanlığın Maarif Müfettişleri Ataması İptal Edildi

TEM-SEN Kurumsal Web Sayfasında yer alan haberde; “Milli Eğitim Bakanlığı’nda Görev Yapan Bakanlık Maarif Müfettişlerinin Ataması İptal Edildi. Kılavuz Gibi Bakanlık Maarif Müfettişleri De Yok Hükmünde” deniyor denildi

Bakanlığın Maarif Müfettişleri Ataması İptal Edildi
27 Şubat 2021 - 18:07 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 00:32
TEM-SEN) mülakatların hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle açılan davalarda Yüksek Yargı Yerlerince iptal kararları verilmiş olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı adeta mahkeme kararlarını görmezden gelmiş hukuksuz mülakatları ve mülakata dayalı yapılan Bakanlık Maarif Müfettişi atmalarını iptal ettiği açıklandı 

TEM-SEN Kurumsal Web Sayfasında yer alan haberde; “Milli Eğitim Bakanlığı’nda Görev Yapan Bakanlık Maarif Müfettişlerinin Ataması İptal Edildi. Kılavuz Gibi Bakanlık Maarif Müfettişleri  De Yok Hükmünde” deniyor denildi.

Tüm Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası (TEM-SEN)den yapılan açıklamada; “Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2017 – 2018  yıllarında  yapılan sözde mülakatlar sonucunda 1700 Maarif Müfettişi  mağdur edilerek  450 Maarif Müfettişi Bakanlık Maarif Müfettişi olarak atanmıştır. Sendikamızca (TEM-SEN) mülakatların hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle açılan davalarda Yüksek Yargı Yerlerince iptal kararları verilmiş olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı adeta mahkeme kararlarını görmezden gelmiş hukuksuz mülakatları ve mülakata dayalı yapılan Bakanlık Maarif Müfettişi atmalarını iptal etmemiştir. 

 Milli Eğitim Bakanlığınca Yüksek Yargı Yerlerince verilen iptal kararlarının uygulanması ve atamaların iptali isteğiyle yaptığımız idari başvuruya cevap verilmemesi  üzerine Ankara 6. İdare Mahkemesi huzurunda mülakatların, Bakanlık Maarif Müfettişi atamalarının,  mülakat ve atama işlemlerine dayanak oluşturan “Bakanlık Oluru” isimli işlemlerin iptali isteğiyle açtığımız dört ayrı davada karar verildi. 

Ankara 6. İdare Mahkemesi huzurunda E:2019/2034 sayılı dosya üzerinden açılan davada verilen karar ile 2017 ve 2018 yılında yapılan Bakanlık Maarif Müfettişi  mülakatları ve bu mülakatlara dayalı olarak yapılan Bakanlık Maarif Müfettişi atamaları iptal edilmiştir. 

Ankara 6. İdare Mahkemesine ait E:2019/2032, E:2020/134, E.2020/597 sayılı dosyalar üzerinden açılan davalarda verilen kararlar ile mülakat ve atama işlemlerine dayanak oluşturan “Bakanlık Oluru” isimli işlemler iptal edilmiştir. 

Bu kararlar doğrultusunda Sendikamızın (TEM-SEN) Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talebi, yıllarca mağdur edilen Maarif Müfettişlerinin mağduriyetlerinin giderilebilmesi için Maarif Müfettişlerinin tamamının Bakanlık Maarif Müfettişliği kadrolarına atanmasıdır. 

TEM-SEN  ve tüm Maarif Müfettişleri; “Milli Eğitim Bakanlığının netleşen Mahkeme kararlarına riayet edip, hukuk devletinin gereği olarak bütün Maarif Müfettişlerini tek çatı altında toplamasını bekliyor” denildi


Haberin kaynak Linki:
https://www.temsen.org.tr/milli-egitim-bakanliginda-gorev-yapan-bakanlik-maarif-mufettislerinin-atamasi-iptal-edildi/
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum