Başkan değil, Birlik zam yapmış...!

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantısında Sivrice Belediyesi ile Mahalli İdareler Birliğini çöp toplama bedeli gündeme gelmiş, MHP İl Genel meclis üyesi Dilek Birliğin çöp toplama bedelini artırmasına tepki göstermişti. Ak Parti Maden İl Genel Meclis üyesi Suphi Özay ise Belediye Başkanının teklifi doğrultusunda artırdıklarını ifade etmişti. Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan ise Belediye olarak kendi hizmet sınırları çerçevesinde çöp topladıklarını Mahalli idareler birliğinin alanına karışmadıklarını söyledi

Başkan değil, Birlik zam yapmış...!
10 Haziran 2021 - 22:43 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 12:29
Sivrice-Maden Mahalli İdareler Birliği tartışılmaya devam ediyor. Birliğin arıtma tesislerindeki görevlerinin yanında çöp toplama bedelinin artırılması konusunda da bir kez daha gündeme geldi.   
MHP İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek tarafından, Sivrice Belediyesinin kendi görev alanı içerisinde çöp toplama bedelini 350 tl ye çıkardığını hemen Birliğin meclisi de toplanarak göl çevresindeki çöp toplama bedelini 60 Tl’den 350 TL’ye çıkardığını vurgulayarak gelinen noktada sıkıntıların hala devam ettiğini yerelde böyle keşmekeş olamayacağını ve Valiye seslenerek işlere bir el atmasını istemişti. 
 

MHP İl Genel Meclis Üyesi Dilek’in eleştirilerine yanıt veren Ak Parti Maden İl Genel Meclis Üyesi Suphi Özay ise konuşmasında; “Sivrice belediye başkanı birliğin üyesidir. 350 tl belediye başkanı tarafından öngörüldü. Ben bu parayla hizmet alamıyorum. 350 tl ye çıkarınki ben rahat hizmet vereyim dedi. Belediye Başkanının kendi talebidir. Bizde bu talebe okey dedik" şeklinde konuşmuştu.  

Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan ise Sivrice Belediyesi olarak kendi sorumluluk alanlarımızda hizmet verdiklerini ifade ederek, "Biz kendi sorumluluk alanımızın dışında başka alanlarda hizmet vermemekteyiz. Özel idaresi bünyesinde kurulan birliğin sorumluluk alanlarına kendileri hizmet vermektedir. Biz kendi hizmet alanımız için artırım yaptık. Birliğin artırımı konusunda bir yetkimiz söz konusu değildir" diye belirtti.

Sivrice Belediye Başkanı Gündoğan'ın açıklamasından sonra birliğin zam kararında Ak Pqrti Meclis üyesinin dediği gibi Belediye Başkanı talebi olmadığı, birliğin yönetim kurulunun yaptığı ortaya çıktı   

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum