Başkan mahcup oldu...

Elazığ Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında Ak Parti Meclis Üyesine ait Salıbaba mevkiinde benzinlik istasyonun yanına yapılan ek tesisin kaçak yapıldığı iddiası damgasını vurdu

Başkan mahcup oldu...
03 Eylül 2021 - 01:59 - Güncelleme: 11 Eylül 2021 - 15:55
Elazığ Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında Ak Parti Meclis Üyesine ait Salıbaba mevkiinde  benzinlik istasyonun yanına yapılan ek tesisin kaçak yapıldığı iddiası damgasını vurdu.
MHP Belediye Meclis üyesi Susmaz, Ak Partili Meclis üyesine ait akaryakıt istasyonun yanındaki ek tesislerin kaçak olduğunu iddiasına, Başkan Şerifoğulları, teyitli bir bilgi mi?  sonra mahcup olmayasınız… yanıtı meclisin ikinci gününde belli oldu.

Belediye Başkanı Şerifoğulları, ek tesis hakkında tutanak tutuldu açıklaması sonrası Susmaz, ilk günkü konuşmayı hatırlatarak,  “Ben mahcup olmadım başkan yanıtını verdi.”

Şimdi gözler Başkanın Şerifoğlu’nunda teyit ettiği Meclis üyesinin hem dosya ret olur, hem gider yıkarız. Birlikte yıkarız. Hiç sıkıntı yok yanıtında sonra tutanak tutulan tesisin yıkılıp yıkılmayacağına çevrildi.

Akaryakıt istasyonu yönetmeliklere uygun değil…
MHP Belediye Meclis üyesi Behçet Susmaz, meclis toplantısının ilk gününde yaptığı konuşmada  Komisyona gelen, görüşülen veya meclise gelen, mecliste dosyaların geri çekilmesinin doğru olmadığını ifade ederek böyle bir şey olamaz. On beş gün içerisinde bu dosyalar görüşülecek lehte ve aleyhte, müspet ve menfi cevabı verilecek. Karar verilmesi gerekir. Bu hoş bir şey değil. Dosyaların geri çekilmesinden vaz geçilmesi lazım” diyerek tepkisini dile getirdi.
Susmaz buna örnek olarak  Ak Partili belediye Meclis üyesine ait benzin istasyonu ve yanında yapılan ek tesisi gösterdi.
Susmaz, önce akaryakıt istasyonu ve yandaki alanla ilgili açıklamalarda bulunarak konuşmasına şöyle sürdürdü ; “Şimdi meclis üyesi olduğu için arkadaşımızın ismini verebilirim. Mehmet Tügen beyin dosyası iki defa geldi, geri çekiliyor. Akaryakıtla ilgili yasal olmayan bir 2016 yılında bir imar planı yapılmış, imar planında yok. Konut alanı orası sonra bir imar tadilatı yapılmış, seçime üç ay  kala karşı çıktık. Orası akaryakıt alanı olarak ilan edilmiş işlenmiş. Bu akaryakıt alanının ölçüleri ebatları yönetmeliklere uygun değil, olamaz… Aslında yeri uygun değil. Ondan sonra imar tadilatı teklifi gelmiş, yapılmış. Teklif gelmeden tekrar geri çekilmiş. Ondan sonra yandaki parsel satın aldım demiş, almış. Yandaki parselle ilgili bir teklif gelmiş. Bu yandaki parselle ilgili daha meclise gelmeden görüşülmeden burada tesis yapılmış. Yıkama yağlama tesisi yapmış, yolları yapılmış benzin istasyonunun. Dolgular yapılmış. Asfalt yapılmış, şimdi oraya helikopter iner.  Orada günlerce iş makinaları çalışmış. Meclis üyesi olmanın avantajlarını bunlar herhalde iyi kullanılmış.
Ondan sonra yanındaki tapuyu aldığı yeri ise akaryakıt istasyonuna katmak istemiş. Tadilat teklifi yapmış, tadilat daha meclis gelmeden geri çekilmiş. Gündem dışında kalıyor. Ve… Bu arkadaşımız meclisten geçmiş gibi tesis yapıyor” şeklinde konuştu

Şerifoğlun’dan, Susmaz’a mahcup olmayasınız

Susmaz’ın bu açıklamalarından sonra Başkan Şerifoğulları ile MHP Meclis üyesi Susmaz arasında mahcup olmayasın tartışması yaşandı.

Susmaz: Şunu soruyorum ben. Yanda yıkama yağlama yeri yapmış.

Başkan: Başkanım gidip baktınız mı, teyitli mi bu bilgi

Susmaz: Evet ben gördüm.

Başkan: İkinci arsası ile alakalı. Akaryakıt istasyonu ile alakalı herhangi bir imalat yapılmış mı?

Susmaz: Yapılmış

Başkan: Teyitli mi bu bilgi, gördünüz

Susmaz: Ben gördüm.

Susmaz: Ora ile ilgili bir zabıt tutulamamış. Kaçak inşaat yapmış

Başkan: Başkanım orada hiçbir problem yok. Ama ikinci arsa ile alakalı bizim herhangi bir imalat yaptığına dair biri bilgimiz yok. Yarın teyit ettiririz. Yine meclisimiz var. Herhangi bir şey olmamışsa mahcup olmayasın. Yol konusunda ben savunmasını yaparım ama ikinci arsa ile alakalı malumunuz. O arkadaşımız bizim meclis üyemiz. Bizim meclisin grubunda ikinci arsası ret edilmiş. Mecliste red edilmemiş. Bizim ak parti grubu akaryakıt istasyonun ikinci arsanın işlenemeyeceğine dair grup kararı almışız. Ondan dolayı da geri çekmişiz.

Susmaz: O zaman ret olsun sayın başkan. Meclise gelsin. Meclis ret etsin.

Başkan: Ret olur. Orada sıkıntı yok. Hiç sıkıntı yok. Ama ikinci arsanın akaryakıt istasyonu ile alakalı imalat yapılıp yapılmaması onu teyit edeceğiz. Yarın konuşacağız. İnşallah teyitlidir.

Susmaz: Sayın başkan. Vatandaşın biz burada teklifini ret ediyoruz. O zaman her yapılmayacak şeyi geri çekelim dosyaları. Diyelim arkadaşa senin işin geçmeyecek. Komisyondan geçmedi, dosyanı geri al. Sade vatandaşların dosyaları meclis geliyor ret oluyor da meclis üyesinin neden gelip ret olmasın. Dosyayı geri çekmek ne demek.

Başkan: Meclis üyesinin hem Dosya ret olur, hem gider yıkarız. Birlikte yıkarız. Hiç sıkıntı yok.
 
Meclis toplantısının İkinci gününde;

Susmaz; Başkanım tutanak ne zaman tutuldu.

Başkan: Bu gün tutuldu. 

Susmaz: Efendim

Başkan: Bugün gönderdik ekibi bu gün tutuldu

Susmaz: Ben söylemeseydim tutulmayacaktı.

Başkan: Allah razı olsun.

Susmaz: Ben mahcup olmadım, sayın başkan…

Başkan: Olmadın


Skandal iddianın sahibi MHP Belediye meclis üyesi Susmaz’ın konu ile açıklaması ve Başkan Şerifoğlu ile karşılıklı mahcup olmayasın atışmasının görüntüleri…

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum