Belediye çocuk parkını vatandaş yerine müteahhitte satmış

Vatandaşa yeşil alan diyerek satılmasına karşı çıkan Elazığ Belediyesi, merkez Cumhuriyet Mahallesi Beyazevle'de bulunan çocuk parkını müteahhitte satması sonrasında park yerine konut inşaatına başlamasına mahalle sakinleri tepkisine neden oldu

Belediye çocuk parkını vatandaş yerine müteahhitte satmış
09 Mart 2022 - 10:20 - Güncelleme: 28 Mart 2022 - 18:21
Elazığ Belediyesinde yandaşa peşkeş imtiyazı devam ediyor. Merkez Cumhuriyet Mahallesi Beyazevler bölgesindeki çocuk parkı Elazığ belediyesi tarafından satıldı. Mahalle sakinleri, satılan çocuk parkının konut yapmak amacıyla bir müteahhit tarafından yıkıldığı ve onlarca ağacın kesildiğini iddia ettiler. Konut yapılan alanın ise daha önce mahalle sakinleri tarafından satın alınmak istediği ancak Belediyenin ‘yeşil alan' olduğu gerekçesiyle park alanını vermediği ifade edildi.

“BİRDE İSTEDİĞİN YERE ŞİKAYET ET DEMİŞLER
Mahalle sakinleri “Bu binalar 1938 yılından bize kalma sürgünden biz buraya geldik. Bu alanı bir ara biz almak istedik belediye bize buranın yeşil alan olduğunu söyledi ve vermedi. Ama şimdi bizi hiçe sayıp kendi yandaşına sattılar.
O da yetmemiş gibi şimdi tapulu arazilerimize giriyorlar. Bu olacak şey değil. Geliyoruz önlemeye çalışıyoruz, firmanın çalışanları bize bağırıp üstümüze geliyorlar. Bana 'sen kimsin istediği yere şikayet et hiçbir şey yapamazsın' dediler. Ortada kaldık gelsin bize sahip çıksın” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Sözcü

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mert
    2 ay önce
    Rezillik. Elazığ basını bunun peşini bırakmasın kimdir o müteahhit ne kadar kazanacak kimler avantasını alacak ortaya çıksın