Belediyeyi 4 milyon zarara uğrattı

Daha önce usulsüz işe aldığı 5 kişi için "Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?" diyen Palu Belediye Başkanı Yıldırı bu defa ihale ile gündem geldi. Palu Belediye Başkanı Belediyeyi yaptığı ihale ile 4 milyon zarara uğrattı

Belediyeyi 4 milyon zarara uğrattı
10 Ocak 2022 - 21:23 - Güncelleme: 30 Ocak 2022 - 10:50
Elazığ Palu İlçesi Belediyesinde skandallar bitmek bitmiyor.   Daha önce usulsüz işe aldığı 5 kişi için "Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?"şeklinde gündeme gelen Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım  bu defada Belediyede yaptığı iki ihalede belediyeyi 4 milyon zarara uğratması ile gündem oldu
Palu Belediyesi, belediye hizmet binası yapım işi için 28 Ekim 2021 tarihinde ihaleye çıktı. Alınan bilgiye göre, yapım işi ihalesine AKP'li Elazığ Belediyesi meclis üyesi Gökhan Ünalan'ın kardeşi Zülfü Ünalan ve Murat Demirci İnşaat Anonim Şirketi girdi.
İhalede Zülfü Ünalan 5 milyon 370 bin teklif ederken Murat Demirci İnşaat Anonim Şirketi ise 7 milyon 800 bin TL civarında teklif verdi. Belediye hizmet binasının yapım işi en düşük teklifi veren Zülfü Ünalan'da kalmasına rağmen yapım işinin maliyetini kurtarmayacağı gerekçesiyle ihaleden vazgeçildi.

BELEDİYE KASASINDAN 4 MİLYON 180 BİN TL FAZLA PARA ÇIKACAK
AKP'li belediye meclis üyesi Gökhan Ünalan ise 160 bin TL'lik teminatı kurtarmak için belediyenin ihaleyi iptal etmesini talep etti. Belediye de ‘mimari projede yapılacak olan değişiklik' gerekçe gösterilerek ihaleyi iptal etti.
AKP'li Elazığ belediyesi meclis üyesi Gökhan Ünalan'ın kardeşi olan Zülfü Ünalan'a 160 bin TL'lik teminatı iade edildi. AKP'li Palu Belediyesi, 17 Aralık 2021 yılında belediye hizmet binasının yapım işi için ikinci kez ihaleye çıktı.
İhaleye tek başına giren Murat Demirci İnşaat Anonim Şirketi, 9 milyon 550 bin TL karşılığında ihaleyi aldı. Yapılan ilk ihalede 5 milyon 370 bin TL teklif verilmesine rağmen belediyenin ‘proje değişikliği' gerekçesiyle ihaleyi iptal etmesi sonrasında yapılan ikinci ihaleden belediye 4 milyon 180 bin TL zarara uğratıldı.

“BAŞKAN OLAYI DOĞRULADI”
Palu Belediye Başkanı AKP'li Bekir Yıldırım söz konusu ihalenin bahsedildiği gibi gerçekleştiğini belirterek konuyla ilgili daha fazla konuşmak istemediğini söyledi.

 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum