Belediyeyi samimi olmaya davet ediyorum

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın yaptığı yazılı basın açıklamasında iktidarı topa tuttu

Belediyeyi samimi olmaya davet ediyorum
27 Nisan 2021 - 21:43 - Güncelleme: 02 Mayıs 2021 - 16:54
Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın yaptığı yazılı basın açıklamasında iktidarı topa tuttu. Akın, iktidarın vatandaşın depremde mağdur ettiğini ifade ederek Belediyenin de depremde evleri yıkılan vatandaştan fahiş fiyatlarla paralar tahsil ettiğini söyledi

Saadet partisi İl Başkanı Abdullah Akın yaptığı basın açıklamasında İlimizde yaşanan ekonomiden sıkıntı ile beraber yaşanan  deprem sürecinde vatandaşların yaşadıkları sorunlar hakkında görüşlerini açıkladı.  Deprem geçiren vatandaşların durumu anlatamayacak kadar vahim olduğunu belirten Akın,  40 senede 1 tane ev alabilen gariban vatandaşa hükümet 2 senede ev bitiremiyor, yetmez yaptığı ev sığınak gibi, bu da yetmez karşılığında para isteniyor borca mahkum ediliyor dedi.

Vatandaş evini kendi müteahhite vermiş yaptıracak Elazığ belediyesi bu deprem zamanı vatandaştan otopark işgaliye bedelini 18 bin liradan 30 bin liraya çıkardığını vurgulayan Saadet Partisi İl Başkanı Akın, "Sonra çıkıp TV’lerde 6 ay su parası almadık diye gururlanıyor. Bu nasıl fahiş bir artış. Hani siz vatandaştan 6 ay su parası almadık diye övünüyordunuz. 100 TL almadığınız vatandaştan 30 bin lira alıyorsunuz. Vatandaşın dükkanı yıkılmış 30 m2’ye 30 bin lira para alıyorsun, 180 m’ dükkanı olan adamdan 180 bin lira otopark parası alıyorsun. Bari şu deprem geçirmiş vatandaşımıza bu fahiş artışı yapmayın. Ben buradan Belediyeyi samimi olmaya davet ediyorum. Vatandaşı artık yanıltmayın. Artık meydan boş değil bu vatandaş bu millet sahipsiz değil” dedi. 

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum