Beyaz Sayfaya gölge mi düştü?

Elazığ Özel İdaresi İl Genel Meclisi 2021 yılında tartışmalı başladı. 2021 yılında beyaz sayfa açılması beklenilirken MHP Meclis üyelerinin dışlanması beyaz sayfaya gölge düşürdü

Beyaz Sayfaya gölge mi düştü?
06 Ocak 2021 - 23:29 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 10:16

Elazığ Özel İdaresi İl Genel Meclisi 2021 yılında tartışmalı başladı. 2021 yılında beyaz sayfa açılması beklenilirken MHP Meclis üyelerinin dışlanması beyaz sayfaya gölge düşürdü. İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantısının üçüncü günü tartışmalı geçti. Meclise gelen bir önerge tartışmanın fitilini ateşledi. İller Bankası A.Ş’ nin 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısına bir temsilci seçilmesini konusu tartışmanın yaşanmasına neden oldu. MHP Grubu verilen önergeden haberdar olmadıklarını dile getirerek önergeye itiraz etti.
Mecliste MHP Grubu adına konuşan meclis üyesi Osman Dilek; ”Buraya bir yazı geliyor. MHP grubu olarak bu işi şiddetle protesto ediyoruz. Bu konuda bize bilgi verilmedi. Bizi yok saymayın. 2021 yılında beyaz sayfa açacağız dedik. Gizli kapaklı iş görmeyeceğiz dedik. İlk toplantıda bu böyle olur mu. Çoğunluk sizde diye yok sayın hemen alel acele onaylayın işi kapatak. Bu kapanmaz, en azıdan bizde meclis üyesiyiz. Bizi öğrenme hakkımız yok mu? Bizi gönderin bizi seçinde demiyoruz. Ama bilgi verin” dedi.
Meclis Başkanı Şerbet, burada istenen bir kişi, iletişim hatası olabilir diye konuştu. Ak Parti üyelerinin itirazları ile tansiyon yükseldi. İller Bankası talebinin önerge değil kural olduğunu ifade eden MHP’li üyeler, Denetleme kuruluna önergemi veriyoruz diye itirazlarını sürdürdü. Yaşanan tartışmalar sonucunda Meclis Başkanı beş dakika ara verdi. Ara sonunda MHP’li Meclis üyeleri toplantıya katılmadı.

MHP Grup Başkanı Osman Dilek konu ile ilgili düzenlediği basın toplantısında yaşananlar hakkında şunları konuştu. “İl Genel Meclisi üçüncü gün toplantısında önergede İller Bankasına il genel meclis üyesi gönderme talebi var. Biz konuyu mecliste öğrendik. Bize bilgi aktarımı yapılmadı. Biz yaptık oldu zihniyeti ile kaptı kaçtı sistemi ile bu tür şeyler yapılıyor. Bizim talebimiz buraya il genel meclis üyesi arkadaşımızı göndermek değil. Çoğunluk gereği bir kişi olması nedeniyle Ak Partili arkadaşımızın gitmesi gerekiyor. Bizim itirazımız yok. Ancak bizi her şeyde olduğu gibi bilgi verme gereği duymadan kate kulleye getirerek bir oylama yapıp arkadaşı göndermektir. 2021 yılında MHP grubu olarak beyaz bir sayfa açtığımızı her işin şeffaf olması gerektiğini konuların konuşularak tartışılarak konsensüs sağlanmasını kararımız vardı. Ne hikmetse bu arkadaşlarımız alışkanlık haline getirdikleri bir mesele var. O da şudur, biz her şeyiz. Bizim haricimizde kim varsa bir potansiyel öteki statüsüne alınıyor. Her şeyde ayırımcılık yapıyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz. İlgililere duyurmak istiyoruz. Burada gizli kapaklı şeylerin olmasını istemiyoruz. Bunu engellemek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi  
Meclis toplantısını üçüncü gününde yaşanan o tartışma...  
 

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum