Bize tek kat, komşuya ahırlı iki kat…

TOKİ’nin depremde köy evlerinin ahırlı olarak yapıp yapmayacağı konusu gündemde aylarca tartışılmış, iki katlı konut yapılması talep edilmesine rağmen İlimizde gerçekleşmemişti. Ancak, Youtuber Osman Gültekin çektiği görüntülerde TOKİ’nin komşunun iki ilçesinde iki katlı altı ahırlı toplu evlerin görüntülerini yayınladığı görüldü.

Bize tek kat, komşuya ahırlı iki kat…
15 Temmuz 2021 - 09:41 - Güncelleme: 28 Temmuz 2021 - 16:10
İlimize 24 Ocak tarihinde yaşanan depremde zarar gören köy evlerinin durumu aylarca muallakta kalmıştı. Özellikle köy evlerinin iki katlı olması konusunda tartışmalar gündemi bir hayli meşgul etmişti.

Öyle ki; 2020 yılı eylül ayında İl Genel Meclisini ziyaret eden Ak Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut’a İl Genel Meclis üyeleri köylere iki katlı evler yapılması konusunda talepte bulunmuş, Milletvekili Bulut ise talep doğrultusunda bunu yapmaya muktedir olduklarını söylemişti. Aradan aylar geçmesine rağmen iki katlı binalar yerine tek katlı binaların yapılması kararı çıkmıştı.


İlimizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise katıldığı TV programda köylülerin İki katlı bina taleplerini dillendirmeyip, 3500 köy evi yaptıklarını, köylerde yapılan evlerin köydeki istihdamı oradaki hayatı yeniden canlandıracak oradaki üretimi yeniden canlandıracak önemli bir kalkındırma projesi olduğunu belirtmişti.  


Youtuber Osman Gültekin çektiği görüntülerde TOKİ’nin Malatya Doğanyol ve Pötürge ilçelerinde yapılan konutların iki katlı ve ahırlı olarak yapıldığı sosyal medyada yayınlandığı görüntülerinde ortaya çıktı. Sosyal medyada Youtuber Osman Gültekin çektiği ve yayınladığı TOKİ konutlarının görüntüleri…

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...


https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum