Bölge Müdürlüğü Malatya'ya…

Emniyet Genel Müdürlüğünün Özel Harekat Başkanlığını kurmayı planladığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğünün Malatya İline kurulmasına DEVA Partisi dikkat çekti

Bölge Müdürlüğü Malatya'ya…
05 Mayıs 2021 - 16:55 - Güncelleme: 09 Mayıs 2021 - 11:02
DEVA Partisi Emniyet Genel Müdürlüğünün Özel Harekat Başkanlığını kurmayı planladığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğünün Malatya İline kurulması dikkat çekti. DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal yaklaşık 3-4 bin personelin görev alacağı bölge müdürlüğünün Emniyet Genel Müdürümüzün Elazığlı olmasına rağmen komşu İlimize kurulması Elazığ için büyük bir fırsat kaçırıldığını açıkladı.  
DEVA Partisi İl Başkanı Av. Kangal, konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada; “Bir il için çok büyük bir yatırım anlamına gelen ve şehrin kalkınmasında yadsınamaz faydalar sağlayacağı açık olan böylesine bir kurumun neden şehrimize getirilemediği ise Elazığ kamuoyunda anlaşılamamıştır. Zira öncelikle Emniyet Genel Müdürümüzün Elazığlı olması akıllara gelen ilk argümandır. Bu hususun avantaja dönüştürülerek söz konusu yatırımın Elazığ’a kazandırılması noktasında mevcut yöneticilerimizin neden aktif rol almadığı da kamuoyunda tartışılan bir konudur.

Büyük fırsat kaçmıştır
Kangal; “Gerçek olan şudur ki; Elazığ için büyük bir fırsat kaçırılmıştır. Bu sayede, görev alacak personel ve aileleri ile birlikte kalabalık bir nüfus ekonomik anlamda şehre büyük bir girdi sağlayacak, buna ilaveten idari ve sair personel bakımından da istihdam arttırılabilecekti. Deprem, pandemi, işsizlik ve daha birçok sorunu bünyesinde barındıran şehrimizin ticari, sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacıyla, yetkililerin zamanında girişimde bulunup , bu yatırımı Elazığ’a kazandırması beklenirdi. Böylelikle, son yıllarda sosyo ekonomik yönden çöküşe geçen ilimize can suyu olabilecek bu denli büyük bir yatırım, hemşehrilerimize de büyük bir moral olabilecekti” ifadesinde bulunuldu.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum