Bu çiftte standart ne kadar sürecek

CHP İl Genel meclis üyesi ve iki bağımsız meclis üyesine oda tahsis etmeyen idare, MHP’li İl Genel Meclis üyesine oda tahsisi manidar bulundu. Bu uygulamanın “Ağa” olması ile yakından ilgisi var mı? merak edilirken CHP İl Genel Meclis üyesi ve iki bağımsız meclis üyesinin MHP grup odasını kullanması dikkat çekti

Bu çiftte standart ne kadar sürecek
03 Ocak 2022 - 15:28 - Güncelleme: 18 Ocak 2022 - 11:29
Maden Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Cuma Telçeken’in, MHP İl Meclis Üyesi Öktem’e bu oda sana özel mi sorusuna Öktem’in ben “Ağa”yım yanıtının yankıları devam ediyor.
Elaziginsesi.com haber sitesinde “Özel oda tahsisinde Ağa olmanın avantajı” haberimizden sonra İki Bağımsız ve bir CHP İl Genel Meclis üyesine oda tahsis edilmezken Grubu odası olmasına rağmen MHP İl Genel Meclis İsmail Öktem’e tahsis edilen odanın gerekçesini Yeni yılın ilk Ocak Ayında İl Genel Meclis toplantısında oda tahsis edilmeyene üyelere bu konuyu sorduk.
 İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, oda tahsisi ile ilgili olarak  “Bu konu benim dışımda biz ona oda moda vermiş değilim. Burada MHP ve Ak Parti’nin grup odası var. Diğer kısmı beni bağlamıyor.  Odaları idare tahsisi ediyor dedi.
Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Haşim Karacimşit ise konu hakkında şöyle konuştu. “Ben daha önce MHP’den İl genel meclisi üyesi olduğum için odamız vardı. Sonra ayrıldım. Şu anda maden meclis üyesi Cuma Telçeken bir de ben bağımsız. Ayrıyeten Karakoçan İl Genel Meclis üyesi CHP den Mahmut Okçuoğlu şu anda üç kişiyiz. Şu anda odamız olmadığı için MHP grubunuz kullanıyoruz. Orada iki arkadaş oturuyor. Onu Genel sekreter vermiş” dedi.

CHP İl Genel Meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu geldiğimiz günden itibaren oda talebinde bulunmamıza rağmen grubumuz olmadığı için oda tahsisi yapılmadığını belirterek “MHP’nin grup odası var. Özel idare öyle bir tasarrufta bulunmuş bizi ilgilendirmiyor. Ama şunu belirtmek istiyorum. Bizim daha öncede talebimiz olmuştu. Grubumuz olmadığı için herhangi bir oda verilmeyeceğini söylenmişti. Ama gönül isterdi ki, genel sekreter ve valimizin tasarrufu altında burada üvey evlat muamelesi yapılmaması bize ve diğer bağımsız meclis üyelerinin de bir odası olması. Gelen misafirlerimizi de kendi odamızda karşılamamızı istiyoruz” şeklinde konuştu

MHP İl Genel meclis üyesine bir oda tahsisi ne kadar etik sorusuna ise CHP İl Genel Meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu; “ Daha önceki hukuki ilişkilerinden dolayı belki öyle bir tasarrufta bulunmuş olunabilir. Aslında bu soruyu genel sekretere de sormanız lazım. Bizim talebimiz, bize de bir odanın verilmesidir. Ana muhalefet partisinin bir temsilcisi olarak uzun zamandan beri talep ediyoruz. İlk geldiğimiz gündem beri talebimiz var. Ama verilen cevap grubunuz olmadığı için size oda veremiyoruz deniliyor”.

Karakoçan CHP İl genel Meclis Üyesi Okçuoğlu’nun iki yıldır oda talebine olumsuz yanıtı veren idarenin MHP’li Meclis Üyesi Öktem’e özel oda tahsis etmesi dikkat çekti


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum