Bu iki kurum da yandaşa peşkeş çekilecek mi?

Ak Parti iktidarında yıkımlarda rant iddiaları yeniden gündeme gelmeye başladı. Son günlerde Baskil yatılı bölge okulunun doğrudan teminle Ankaralı bir firmaya verilmesinin yankıları devam ederken Eski SSK hastanesinin ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Harput Yetiştirme Yurdunun da aynı yöntemle yandaşa peşkeş çekileceği iddia ediliyor

Bu iki kurum da yandaşa peşkeş çekilecek mi?
17 Eylül 2021 - 00:04 - Güncelleme: 26 Eylül 2021 - 19:09
İlimizde kamu kurum binalarının yıkımında büyük rant iddiaları yeniden gündeme gelmeye başladı. Baskil Yatılı Bölge okulunun doğrudan teminle verilmesi gündeme gelmesine rağmen gerek Valilik gerekse Ak Parti Milletvekillerinin konu ile açıklamalar yapmaması manidar karşılanıyor.

Yıkımları henüz tamamlanmayan kurumların yandaşa peşkeş çekilmesi ile ilgili son iddialar ise Elazığ eski SSK  Hastanesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Harput Yetiştirme Yurdunun yandaşa peşkeş çekilmesinin planlandığı konuşuluyor.

İddialara göre  Elazığ eski SSK Hastanesi ile Harput Yetiştirme Yurdunun yıkım işinin Baskil ilçesindeki Yatılı bölge okulunun yıkım yönetemine benzer bir ihale yönetmi ile  doğrudan teminle yandaşa peşkeş çekilmeye çalışıldığının düşünüldüğü dillendirilmeye başlandı .
.
Bu iddiaları doğrulayan bir paylaşım MHP İl Genel Meclis üyesi Osman Dilek'ten geldi.
Dilek sosyal medya hesabından "Yıkımlarda deprem etkisi devam ediyor. Eski SSK hastanesinin Ankaradan mütahitlere talimatı kim verdi" paylaşımında bulunması  gözlerin bu iki kuruma çevirmesine neden oldu. Eski SSK Hastanesinin yıkımını mütahitlere Ankara'dan  talimatı kimin verildiği sorusunun yanıtı aranırken, merak edilen ve yanıtı aranan diğer bir iddia ise  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Harput Yetiştirme Yurdunun yıkım işinin yıkımla alakası olmayan Ak Partiye yakın bir isme verildiği, bu ismin yıkım işini yıkımcı firmaya havale ettiği yönündeki iddiaların doğru olup olmadığının yanıtı merakla bekleniyor.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum