Bu kadarına da pes doğrusu…

Elazığ Valiliği el altında Harput Yetiştirme Yurdu binası yıkımını 150 tl bedelle yine doğrudan temin usulü ile bir kamu zararı oluşturacak bir rakama verdiği iddia edildi. Yıkım firmaları 5000 m2 alan üzerine kurulan binanın 100 ton hurda demir karşılığı 200 bin veya 250 bin tl ye yıkılması gerekirken 150 bin tl ye yıkılmasının kamu zararı oluşturacağını ifade ederken Valiliğin düşük fiyatlarla kamu zararına neden göz yumduğunu anlayamadıklarını dile getirdiler

 Bu kadarına da pes doğrusu…
21 Eylül 2021 - 21:55 - Güncelleme: 30 Eylül 2021 - 13:41
İlimizde 24 Ocak depremi ile birlikte gündeme kamu binalarının yıkımlarında rant iddiaları dinmek bilmiyor.

Mehmet Akif Ersoy Lisesinin yıkımında kurumlarının bilgi sahibi olmadan yıkılması ile başlayan rant iddiaları tartışmaları Aile Sosyal Müdürlüğüne bağlı Harput Yetiştirme Yurdu binası ile Baskil Yatılı Bölge okul yıkımlarında adrese teslim ihalelerle rant iddiaları kamuoyunda bomba etkisi yaratmıştı

Gündeme gelen iddialar ayyuka çıkarken Elazığ Valiliğinin konu ile ilgili sessiz kalmayı tercih etmesi Elazığ’ın iyi yönetilmediği kanaatini de kamuoyunda güçlendiriyor.

Rant iddialarına yönelik siyasi partilerin Vali Yırık’ı göreve davet etmelerine rağmen Vali Yırık’ın sessiz kalması kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

Rant iddiaları Ak Parti iktidarını sarsarken bir iddia daha gündeme geldi. Baskil Yatılı Bölge Okulunun 850 bin tl'ye yıkılması teklifini dikkate almayan Valiliğin 278 bin tl verilen ihaleyi kabul etmesi ihalelerde neler oluyor tartışmalarını da gündemden indirmiyor.

Bu şaibeli iddialar karşısında bir yıkım firmasının kamu zararı oluşmaması ve şeffaf ihale yapılmasının sağlanması için eski SSK hastanesi ve Harput Yetiştirme Yurdu ihalesi için Elazığ Valiliğine ve İl Özel İdaresine ihalelere davet edilmesi müracaatında bulunmasına rağmenbu teklifin dikkate alınmaması rant iddialarını daha güçlendirdi.Firmanın talebini dikkate almayan Elazığ Valiliği el altında Harput Yetiştirme Yurdu binasının yıkımını 150 tl bedelle yine doğrudan temin usulü peşkeş çekildiği iddia edildi.

Yıkım firmaları 5000 m2 alan üzerine kurulan binanın 100 ton hurda demir karşılığı en az 200 bin veya 250 bin tl ye yıkılması mümkün iken 150 bin tl bedelle yıkılmasının kamu zararı oluşturacağı Valiliğin düşük fiyatlarla kamu zararına neden göz yumduğunu anlayamadıklarını dile getirdiler.

Bu yıkımlar kamuoyunda infiale neden olurken şimdi sırada hangi kamu kurumu sessiz sedasız peşkeş çekilecek diye merak etmeye başladı

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum