Bu milleti artık yanıltamazsınız

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın; “18 yılda artık takati kalmayan milletimiz türlü borçların pençesine düşmüş, vergi, bağkur, kredi taksiti ve geçim sıkıntısıyla boğuşur hale gelmiştir. Salgın nedeniyle Dünyanın tam kapanmaya gittiği dönemlerde, milletimiz ekmek parası için çalışmak zorunda bırakıldığını söyledi

Bu milleti artık yanıltamazsınız
30 Nisan 2021 - 16:14 - Güncelleme: 02 Mayıs 2021 - 16:53
İlimizde muhalefet partilerinden 17 günlük kapanma ve emeklilere verilen bayram zammı için eleştiriler gelmeye devam ediyor. DEVA Partisi, İYİ Parti İl Başkanlarından sonra Saadet Partisi İl Başkanı da yazılı bir açıklama yaparak gündemle ile ilgili açıklamada bulundu.
Milletin 18 yıl boyunca verdiği vergiler bir hiç uğruna harcandığını, Milletin parası faiz, israf, yolsuzluk, lüks ve şatafat değirmeninde öğütüldüğünü, yetim hakkı olan devletimizin fabrikaları satılmış, milletimizin birikimi olan merkez bankasının yedek akçeleri tüketildiğini belirten Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın; “18 yılda artık takati kalmayan milletimiz türlü borçların pençesine düşmüş, vergi, bağkur, kredi taksiti ve geçim sıkıntısıyla boğuşur hale gelmiştir. Salgın nedeniyle Dünyanın tam kapanmaya gittiği dönemlerde, milletimiz ekmek parası için çalışmak zorunda bırakıldığını söyledi.
 Cebinde kalan son 12 lirasını eşine verip Allah’a ısmarladık deyip intihar eden kardeşimize bu zulmu reva görenler, kendi kongrelerini hiç bir engele takılmadan yapmışlardır. Bunu adalet, kanun ve nizam ile bağdaştırmak mümkün müdür ?  diye soran Akın, “Adı tam kapanma olup, tam bir eziyete dönüştürülen bir uygulamaya başka bir ülkede rastlamak mümkün değildir. Siz süpermarket reyonlarında beyaz eşya, nalbur sattırıp, beyaz eşya dükkanını, nalburları kapattırmayı hiçbir adalete sığdıramazsınız, siz gündelikçi çalışan kardeşimizi eve kapatıp hanımı çocuğu ile boynu bükük bırakıp, beş kuruş para ödememeyi hiçbir adalet, merhamet ve ahlakla açıklayamazsınız, siz banka borcuna mahkum ettiğiniz esnafın rızkı ile oynamayı göze alıp, bankayı açık tutmayı açıklayamazsınız. AKP artık kontrolden çıkmıştır. Var olmak için önüne gelen her şeyi yok eden bir yapıya dönüşmüştür, yapılacak erken bir seçimle milletimize daha layık kadroların iş başına geçmesi gerekmektedir”dedi.

Milletin gözünün içine baka baka %10 enflasyon var demek mantıkla bağdaşmaz
Emekliye verilen ikramiye zammı ise münasebetsiz olarak vurgulayan Akın,  “Geçen yıl 1000 liraya 85 litre ayçiçeği yağı gelirken, şimdi zamlı ikramiye ile yani 1100 lira ya 55 litre ayçiçeği geliyor. Yumurtanın kolisi 16 liradan 27 liraya çıkmış milletin gözünün içine baka baka %10 enflasyon var demek mantıkla bağdaşmaz. Bugün enflasyon %70’in üzerindedir. Bu milleti artık yanıltamazsınız, bu millet artık sahipsiz değil! Başta Allah rızası için, sonra şerefli milletimizin varlık içinde yokluk çekmemesi için, ne pahasına olursa olsun bu düzeni dayatanlara karşı mücadele edeceğiz. Bunu da AKP’nin ve yardımcılarının böylece bilmesini isteriz” dedi

 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum