Bu milletin parasını, araç gereçlerini protokol yapılmadan birilerinin emrine veremezsiniz

İl Özel İdaresi Ocak ayı İl Genel Meclisi toplantısın son gününde tansiyon yine yükseldi. Toplantıya Baskil Kanalga köyüne yapılan haksızlık damgasını vurdu. MHP İl Genel Meclis üyesi Dilek'in konuşmasına Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Gündüz sözlü atışmaları toplantı sonrası da devam etti.  

Bu milletin parasını, araç gereçlerini protokol yapılmadan birilerinin emrine veremezsiniz
07 Ocak 2022 - 20:57 - Güncelleme: 25 Ocak 2022 - 17:48
MHP İl Genel Meclis üyesi Osman Dilek Ocan ayı meclis toplantısının dilek temenniler bölümünde söz alarak Baskil ilçesi Kanalga köyüne yapılan haksızlığı dile getirdi. Dilek konuşmasında Baskil Belediye Başkanı ile muhtarın bir olup Kanalga köyüne hizmeti engellediğini ve bir şahsa özel işler yapıldığın ve bunun sosyal medyada paylaşılması muhtarların tepkisini çektiğini söyledi. Dilek, bu tür ayırımcılığı yapılmamasını ifade ederek bari özel idareye de teşekkür edilseydi dedi.
  

Kanun gereği protokol yapılması gerektiğini vurgulayan Dilek Baskil’de buna uyulmuyor. Burada sıkıntı çok büyük buradan söylüyorum. Herkes endi işi ile alakalı işlerini yapsın. Farklı işler yapıldığı zamanda adaletli olsun. Köy ayırımı, muhtar ayırımı yapılmasın. Ve sosyal medyada paylaşıyorlar. Diyor ki benim kendi özel işimiz için özel idareden araç gereç ve malzemeler getirdik, alındı. Başta belediye başkanı olmak üzere birkaç tane isim zikrediyor. Bunları yaptın be mübarek adam özel idareye de teşekkür edeydin. Belediyeyi şunu bunu ne karıştırıyorsun. Ben bunları dile getirmek istedim. Bu şekilde devam etmesin. Köylerin hepsi bizimdir. Köy güzergahında hizmet giderken hizmeti adaletli ve dengeli" yapılmasını vurguladı


İki kamyon kumun konuşulmasına üzüldüm
Ak Parti Baskil İl Genel Meclis üyesi Mithat Gündüz söz alarak “Şu anda hatibin yaptığı açıklama beni üzmüştür. Ben Baskil meclis üyesiyim. Baskili temsil ediyorum. Baskil ile ilgili kesin yarı ile ilgili konuşup vatandaşa yanlış bilgiler verip siyaset yapmanın hiçbir anlamı yok. Kaldı ki orada yapılanları yetkililer oradaki siyasetçiler uygun görmüşler ki yapılıyor. Oradaki paylaşılan bir paylaşımı okuyup da birilerinin rencide etmeninde bir anlamı yok. Biz Ak parti iktidarı olarak son iki üç yıldır cumhur ittifakı ile beraber ülkeyi yönetiyoruz. Başarılı işler yapıyoruz.  Avrupa da teknoloji fuarında siyaseten bu tür şeyleri yaparak dünyaya gıpta ile başarmışken, İl genel meclis üyesi sıfatı ile iki kamyon kumun konuşulmasını çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Arkadaşıda bu yaptığı ithamdan dolayı ismi geçenlerden özür dilemeye davet ediyorum diye belirtti

Sizler köylülerden özür dileyeceksiniz

Gündüz’ün açıklamasına tepki gösteren Dilek; “Ben burada kimseyi itham altında bırakacak bir şey söylemedim. Benim kastım oradaki muhtarla belediye başkanıdır. Arkadaşımız il genel meclis üyesi ise orada adaletli işler yapsınlar müdahale etsinler. Siyaseti bu işlere bulaştırmasınlar. Biz baskili anlattık. Biz türkiyeyi anlatmadık. Biz, baskili konuştuk. Başrılı işler yapılmış yapılmamış o başka platfordam konuşulacak işler. Birde özür dilememi istiyor. Onların köylülerden istemesi lazım. o arkadaşlarımızın özür dilemeleri lazım. çünkü o işleri aksatmışlarıdır. Belgesi burada. Ne demen iki kamyon kum dökülmüş üzerinden silindir geçmiş. Yapılan işler ortada. Sosyal medyada fıldır fıldır dönüyor. Ben uydurmamışım ki, Baskil de siyasi bir işim de yoktur. Konuşurken dikkat etmek lazım. Hizmette adaletsizlik yapılıyor. O muhtarı sevmiyorsa o köyü cezalandırma hakkın var mı? Bunlar yapılıyor. Rahat rahat çık özür dile deniliyor. Kimden özür dileyeceğim ben. Ben sadece bu işler yapılmasın dedim. Siz özür dileyeceksiniz. Bu milletin parasını bu milletin aracını bu milletin gerecini protokol yapılmadan birilerinin emrine veremezsiniz. Burası hukuk devleti” diyerek tepkisini dile getirdi.
Baskil İl genel meclis üyesi Gündüz de söz alarak Ben sözümün arkasındayım. Orada yapılan yanlış bir şey yoktur" dedi.

Bu konuşmalardan sonra tansiyon toplantı bittikten sonra da devam etti. İşte o tartışmadan ekranlara yansıyanlar.    

 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum