Bu savaş kendilerinin kurduğu bir algıdır

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir iktidarın dış güçler ve ekonomide kurutuluş savaşı söylemelerine katılmadığını söyledi. Ülkemizde, ekonomide insanların evlerine ekmek götürme savaşı yaşadığını, Merkez Bankası başkanını 4 defa görevden alınmasını ise dış güçler mi? istedi diye sordu

Bu savaş kendilerinin kurduğu bir algıdır
26 Kasım 2021 - 15:30 - Güncelleme: 26 Kasım 2021 - 22:25
Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir iktidarın dış güçler ve ekonomide kurutuluş savaşı söylemelerine katılmadığını söyledi.
Partisinin İl Başkanlığını ziyaretinde gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydemir, ülkeden ekonomide bir kurtuluş savaşı varsa o da insanların evlerine ekmek götürmek için verdikleri mücadeledir dedi.

Aydemir her ay Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcıları ile illeri ziyaret ederek hem teşkilatları hem de STK ve esnafların dinlediklerini belirterek;  “Amacımız saha da olmak. Partimizi tanıtmak. Partimiz kurulalı daha iki ay olmadı. Kısa sürede teşkilatlanmayı tamamladık. 81 il’de 650 ilçede teşkilatlandık. 320 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını yürütüyoruz” dedi.

Gündemle ilgili özellikle ekonomide kurtuluş savaşı ve dış güçler konusuna da değinen Aydemir; “İktidar başarıyı kendisine başarısızlıkları ise ya muhalefete ya da dış güçlere bağlamaktadır. Genelde dış güçleri konuşuyor. Bizimle savaşıyorlar diyor. Ekonomide kurtuluş savaşı yapıyoruz diyor. Ama neyin kurtuluş savacını yapıyoruz bilmiyoruz. Evet bir savaş var. Bu savaş evine ekmek götürmeye çalışan insanların savaşı. Asgari ücretle geçinemeye çalışan insanların savaşı, geçim savaşı, esnafın ayakta durma savaşı, başka bir savaş falan yok” diyerek bu ülkeyi bu hale getiren iktidarın yanlış politikaları ve kötü yönetiminden kaynakladığı ifade etti.   

Ülkemizde sistem de şu andaki Cumhurbaşkanlığı sistemi olduğunu vurgulayan Aydemir; “Tek adam sisteminde ortak akıl ortadan kalkar. Bakanlıklar ortada yok. Kuralları yok. Kurumsal hafızayı ortadan kaldırırsanız, sağlıklı karar alamazsınız. Bu sistemde doğru karar alma şansınız yok. Hani yetki verin her şey güzel olacak denilmişti. Verdik, gördük, işte ne olduğunu. Cumhurbaşkanlığı sistemi geldiğinden bu yana hiçbir şey güzel gitmiyor. Dün 3,5 milyon aile sosyal yardım alıyorsa bu gün 6 milyonun üzerinden insanlar sosyal yardımlar almaya başladılar. Aslında savaş falan bir şey yok. Bu savaş kendilerinin kurduğu bir algı” olduğunu söyledi.

Yönetimi konusunda dış güçler konusunda değinen Aydemir;  Yönetime baktığınızda son iki yılda merkez bankasının 4 defa değiştiren dış güçler mi? Merkez bankasının bağımsızlığına kim son verdi. Dış güçler mi? TUİK’ in enflasyon rakamları üzerinden oynamayı dış güçler mi yaptı? Kim yaptı. Ülkedeki özgürlerin ortadan kaldırılmasını Almanya mı, Hollanda mı, Fransa mı istedi?  Dün 15 Temmuz’un finansörü olarak suçladığınız ve boy boy hakaret ettiğiniz Birleşik Arap Emirliklerine bu gün kırmızı halı sererseniz bu yönetim zihniyeti ile doğru dürüst karar alınmaz” diyerek sözlerini tamamladı    

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum