Reklam

BU ÜLKEDE BİR GECE BORÇLAR SİLİNDİ

İlimizde 24 Ocak depreminden sonra yaşanılan ekonomik sıkıntıya çözüm bulmak için talep edilen çözüm önerisinin Cumhurbaşkanı kararnamesi ile çözüleceğini vurgulayan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Karakuş, bu ülkeden bir gecede bazı kişilerin milyonlarca lira vergi borçlar sıfırlandı dedi

BU ÜLKEDE BİR GECE BORÇLAR SİLİNDİ
15 Şubat 2020 - 13:44 - Güncelleme: 20 Şubat 2020 - 16:43

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş 24 Ocak depreminden sonra İlimizle ilgili bazı şeylerin söylendiği gibi yürümediğini ifade etti. Elaziginsesi.webtv^’de soruları yanıtlayan İl Başkanı Karakuş; “Depremden sonra 19 gün oldu. 19 gündür 2 Bakanımız burada mı burada. Ben, Bakanlara teşekkür ediyorum.  Fakat bakanlar burada diye bazı şeyler doğru yürüyor mu diye sorsanız mümkün değil yürümüyor. Biz bunu vatandaşın yanına gittiğimiz zaman görüyoruz. Süleyman Soylu canlı yayına çıktı, ben baştan sona takip ettim. Evi yıkılan vatandaşların sabah paraları hesaplarında dedi. Benim bürodan bir arkadaşımın evi yıkıldı para geldi mi diye sordum yok dedi. Bazı şeyler söylendiği gibi yürümüyor. Bizim Elazığ Ticaret Odası ve Esnaflar odası gibi yerler talepte bulunup bir çivi alacaksanız Elazığ’dan alın, yıktıracaksanız önceliği Elazığlılara verin dediler bu dikkate alınıyor mu alınmıyor. Yıkımlarda hafriyatçılar hep dışarıdan gelen firmalar” diye konuştu.

TALEPLER CUMHURBAŞKANI KARARNAMESİ İLE ÇIKARILAMAZ MI?

Afet Bölgesi konusunu da değerlendiren Yeniden Refah Partisi İL Başkanı Av. Karakuş; “Elazığ Afet Bölgesi ilan edilsin diye kanunda bir şey yok. Yalnız kanunda böyle bir şey yok diye Cumhurbaşkanı bir kararnameyle bunu söyleyebilirdi. Dün AFAD’a yetki verdi, yardım toplamasıyla ilgili. O kararnamede Ticaret ve Sanayi Odasına afet bölgesini ekletseydiniz. Hadi afet bölgesi olmasın Cumhurbaşkanı kararnamesiyle yapıldı olsun. Bir taraf afet bölgesi ilan edilsin diye ısrar ediyor, diğer taraf afet bölgesi diye bir kanun yok diyor. Hadi biz bilmiyoruz istedik. Cahillik ettik, siz milletvekili veya bakansınız bu ülkeyi yönetiyorsunuz. Deyin ki afet bölgesi ilan edilme gibi bir durum yok ama biz sizin taleplerinizi Cumhurbaşkanı kararnamesinde yayınlattıralım deyin” dedi.

BİR GECEDE BAZI KİŞİLERİN VERGİ BORÇLARI SİLİNDİ

Ticaret ve Sanayi Odasının taleplerinin karşılanmayacak bir talep olmadığını vurgulayan İl Başkanı Karakuş; ”Ticaret Odası’nın 12 maddelik talebine. Ben Asilhan Arslan’a teşekkür ediyorum. 12 maddelik tasarım metni geldi. Biz altını imzalayıp Genel Başkana gönderdik. Genel Başkan da imzalayıp Cumhurbaşkanı’na bizzat kendi gönderecekti. 12 maddeye baktık karşılanamayacak şeyler değildi. Bu devlet Ali Ağaoğlu gibi bir adamın 340 milyonluk vergi borcuna bir gecede çizgi çekti. Henüz depremin 4. Gününde gidip Ukrayna’ya 200 milyon hibe verdi. Versin, paramız var güçlü bir devletiz biz. Ticaret ve Sanayi Odası’nın 12 maddesini karşılamaktan aciz miydi bu devlet değildi. Sahipsizlik yüzünden yapılmadı. Metin Bulut dün kürsüye çıktı ona teşekkür ederim, buna teşekkür ederim dedi bitirdi. Bırakın şu teşekkürü memleketin halini görün. Bu milletin sesi olun. Gürsel Erol çıktı konuştu, kim dinledi onu kimse ama dinleyen vatandaşlar helal olsun dedi mi dedi. Biz de milletvekillerinden bunu istiyoruz. Şu dar günde vatandaş milletvekillerinden kendilerinin sesi olmalarını istiyorlar” şeklinde konuştu.
 https://www.youtube.com/watch?v=tuE2iA0fn_c
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum