Reklam

Bunun hesabını kim verecek?

Sivrice ilçesini Gezine bağlayan sahil yolu deprem nedeniyle zarar gördü. Yolun önemli kısmı deprem nedeniyle çökerken ulaşımda tehlike çanları çalmaya başladı. Vali Erkaya Yırık’ın bilgisi olmasına rağmen neden yapılmadığı merak ediliyor

Bunun hesabını kim verecek?
08 Mart 2021 - 10:40 - Güncelleme: 12 Mart 2021 - 15:18
“At izi, İt izine karıştı” şeklinde bir deyim var. Bu karışık durum yaşandığında kullanılır. Bürokraside de tam bu deyime uygun bir örnek İlimiz Sivrice ilçesinde yaşanıyor. Sivrice İlçesini Gezin köyüne bağlayan sahil yolu 2011 yılında 2.3 km kısmı asfaltlama çalışmaları yapılarak ulaşımda sağlıklı bir duruma getirilmişti. Ancak 24 Ocak tarihinde yaşanan deprem nedeniyle 6 km yolun belirli bölgeleri zarar gördü. Zarar gören kısımların göle yakın bölgelerinde olması aşınma nedeniyle ulaşım tehlikeli bir hale getirdi. Yazın gelmesi ile birlikte sık kullanılan yolun yaşanacak kazalara sebebiyet vermesinden endişe ediliyor. MHP İl Genel Meclisi ve grup başkanı Osman Dilek, Sürek yolunun zarar görmesine rağmen neden yapılmadığını sordu. Dilek konu ile ilgili yaptığı konuşmadan “Sivrice ilçesinde sürek yolu var. Depremden dolayı zarar görmüş yolun yarısı yıkılmış su vuruyor. Jandarma bariyerleri koymuş kimin sorumluluğunda ise o yapsın. Biz şimdi soruyoruz. Neden yapılmadı. Bizim Türkiye de moda olmuş. Muhataplar fazla olumca birde kurumlarda koordinasyon olmayınca benim bildiğimi kurumlar arası yazışma resmi olur. Neden yapılmıyor. O diyor ki Belediyenin uhdesinde, Belediye diyor ki Afad’ın uhdsinde, Afad diyor ki Çevre ve Şehirciliğin uhdesinde yarın Allah göstermesin orada bir kaza olursa bunun hesabını kim verecek” dedi.
Öte yandan Ak Parti Sivrice İl Genel meclis üyesi Feti Ahmet Beşiktaş ise o yol ile ilgili olarak Valinin haberinin olduğunu ancak yolun yapılmadığını söyledi.  

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum