Büyükler kirletti, gençler temizledi

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinin gönüllü gençleri ve gençlik liderleri İlimiz basının Sivrice ilçesi  Hazar Gölü kıyılarındaki çevre kirliliği konusundaki çağrısına kayıtsız kalmayarak temizlik yaptılar

Büyükler kirletti, gençler temizledi
11 Ağustos 2021 - 20:57 - Güncelleme: 13 Ağustos 2021 - 11:45
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinin gönüllü gençleri ve gençlik liderleri Sivrice ilçesi  Hazar Gölü kıyılarındaki büyüklerin kirlettiği çevre kirliliğine kayıtsız kalmayarak temizlik yaptılar.

Elazığ'da birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi, bünyesine kayıtlı  gönüllü gençleri ve gençlik liderleri ile birlikte farkındalık oluşturmaya devam ediyor.  Çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak isteyen genç gönüllüler, daha temiz bir çevre için bizde varız diyerek, doğadaki kirlilik sorununa çözüm üretmek, bireylere örnek olmak, toplumsal duyarlılık oluşturmak, doğaya ve çevreye katkı amacıyla Hazar Gölü kıyılarında temizlik yaptılar.


Gençlik Merkezi Sosyal Uyum Proje çalışanı Besra Özcan, " Çevreni temiz tutki geleceğimiz kirlenmesin, doğada bizim bir evimizdir. Evimizi nasıl kirletmiyorsak çevremizi ve doğamızıda kirletmemeliyiz." 

Gençlik Lideri Ahmet Vahit Boztaş," Bugün Hazar gölü etrafındaki çöpleri toplamak için geldik. Hazar gölü çevresinde bayağı bir çöple karşılaştık. İnşallah bundan sonraki çöp atıklarını doğaya atmamaları için insanlarımıza temnnide bulunuyoruz." 

Gönüllü Genç Zeynep Altay," Katlanarak oluşan çevre kirliliği ülkemize ve dünyamıza zarar veriyor. Lütfen hep birlikte bu kirliliğe bir son verelim. Dikkat etmeye çalışalım. "

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada," Temiz bir çevre, güzel bir gelecek için duyarlı davranan Gençlik Merkezimizin gönüllü gençlerini ve gençlik liderlerini yürekten kutluyorum." ifadelerine yer verdi.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum