Ceza kesilen vatandaşa İl Genel Meclis üyesi Aksoy sahip çıktı

Geçtiğimiz hafta içerisinde Baskil İlçesi Akuşağı köyü Aşağıgeçit mezrasına Ankara’dan giden tur şirketine ait ziyaretçileri gezdirip sosyal medyadan paylaşan vatandaşın haberini gündeme taşımıştık. Bu haber sonrası Valilik emri ile köylü vatandaşa 571 Tl ceza kesildiği ortaya çıktı. Baskil Ak Parti İl Gene Meclis üyesi Turgay Aksoy ceza kesilen tutarı kendinin ödediği açıkladı. Aksoy, Buradan çağrım devlette devamlılık ilkesi ile yöneticilerin görevi sorunların çözülmesini sağlamak vatandaşlara ceza yazmak olmamalıdır” dedi

Ceza kesilen vatandaşa İl Genel Meclis üyesi Aksoy sahip çıktı
11 Eylül 2021 - 13:15 - Güncelleme: 11 Eylül 2021 - 15:53
Geçtiğimiz hafta içerisinde Baskil İlçesi Akuşağı köyü Aşağıgeçit mezrasına Ankara’dan giden tur şirketine ait ziyaretçileri gezdirip sosyal medyadan paylaşan vatandaşın haberini gündeme taşımıştık. Gündeme bomba gibi düşen bu haberler gerek sosyal medyada gerekse yazılı medyada geniş bir yer bulmuş, Elazığ Valiliği skandal bir açıklamaya imza atarak başarısızlıklarını örtmek için ziyaretçilerin Malatya İli Arguvan İlçesine bağlı Deregezen ve çiftlik köy mevkiine ait olduğunu açıklamıştı.
Daha görüntüleri paylaşan vatandaşların Elazığ Valiliğini açıklamasının doğru olmadığını belirlenince Jandarma ekipleri misafirperverliğini göstererek İlimizi bir rezaletten kurtaran Mustafa Genç adlı vatandaşa 571 Tl ceza yazmak zorunda kalmıştı.
Ceza yazılmasının gündeme gelmesi ile bir çok vatandaş cezayı ödemeyi üstlenmek istediğini bildirdi.


Baskil ilçesindeki kanyonların gezen ziyaretçilerin yaşadıkları sorununu defalarca gündeme getirerek çözüm yolu bulunması için çağrıda bulunan Ak Parti Baskil İl Genel Meclis üyesi Turgay Aksoy  ceza kesilen vatandaşın mağduriyetini ortadan kaldırdı. Baskil ilçesinin bir temsilcisi ve ferdi  olarak ceza tutarını kendisinin ödediğini açıkladı.

Vatandaşa ceza yazmak yerine sorunlar çözülsün

elaziginsesi.om haber sitesine açıklama yapan Ak Parti Baskil İl Genel Meclis üyesi Aksoy;  “İlçemizdeki bu kıymetin turizm kazandırılması için geçen dönemlerde önemli çalışmalar yapılmıştı. Hatta ziyaretçilerin gezmesi için bir tekne bile alınmıştı. Ancak aradan geçen süre içerisinde ilçemizdeki bu turizm potansiyelini bir adım ileri götüremediğimiz gibi teknenin bile akıbetini yaptığı çağrılarla ortaya çıktı. İlçemizdeki bu turizm  potansiyelinin altyapısı tamamlandığında önemli bir katkı sağlayacağı kaçınılmazdır. Valiliğin sorunları çözmek yerine gelen ziyaretçilerin ilimizi karalamadan misafir edilmesine katkı sağlayan vatandaşımıza ceza yazılması vicdanen beni rahatsız etmiştir. Bu nedenle bu vatandaşımızın cezasını ödedim. Buradan çağrım devlette devamlılık ilkesi ile yöneticilerin görevi sorunların çözülmesini sağlamak vatandaşlara ceza yazmak olmamalıdır” dedi

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum