CHP Kovancılar ve Palu İlçesinde esnaf ziyaretleri yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Örgütü Kovancılar  ve Palu ilçelerimizi ziyaret etti. İlçe esnaflarını ziyaret ederek hem sorunları dinledi hem de maske dağıttı.

CHP Kovancılar ve Palu İlçesinde esnaf ziyaretleri yaptı
20 Eylül 2020 - 12:05 - Güncelleme: 23 Eylül 2020 - 13:11

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Örgütü olarak Kovancılar  ve Palu ilçelerimizi ziyaret etti. İlçe Başkanları Ali Körbıçak ve Adnan Karadağ ile birlikte İlçe esnaflarını ziyaret ederek maske dağıttı. CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, Esnaflarımızın ve vatandaşlarının 24 ocakta meydana gelen Elazığ depremi ve akabinde
Covit -19 virüsü'nün kendilerini çok mağdur ettiğini bazı esnaf arkadaşlarının iş yerlerini kapattığını kimi esnafında işlerinin iyi olmaması  nedeniyle çalışanlaŕını işten çıkarmak zorunda olduklarını bu nedenle çok sayıda insanın issiz kaldığını belirtti. Kaplan açıklamasında ziyaretlerinden vatandaşlarıda ziyaret ettiklerini belirterek, "Uluova ve Altınova köylerinde sebze, meyve yetiştiren köylülerimizi ziyaret ettik.Yetiştiriciler ve mevsimlik olarak günlük yevmiye ile çalışan işçilerin sorunlarını da dinledik.Köylü vatandaş da çalışan işçi de adeta dert küpü.Hepsi de geçim sıkıntısı çektiğini mağdur olduklarını emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirttiler. 
Esnaflık yapan vatandaş da çiftçilik ve işçilik yapan vatandaş da  başta vergi ve kira borçları olmak üzere birçok ödemelerinin yapamadıklarını, devletten yeteri kadar destek kredisi ve yardım alamadıklarını ayrıca borçlarının faiz işletilmeden ertelenmesini biraz da olsa kendilerini rahatlatacagını söylediler . Kıymetli hemşehrilerimize karamsar olmamaları gerektiğini belittik. Esnafın, sanayicinin,çiftçinin, köylünün işçinin,memurun, emeklinin yaşamış oldukları bütün  ekonomik sıkıntılarının son bulması hususunda Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu sorunlarının çözümü  noktasındaki politikamızı ve düşüncelerimizi kendilerine anlattık"dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum