CHP'li Yeşil "Şov yapmasına müsade etmedik" sözüne sessiz kaldı

CHP İBB Başkanı İmamoğluna Ak Parti Belediyesinin neden randevu verilmediği ortaya çıktı. Başkan Şerifoğlu İBB Başkanı İmamoğlunun şobv yapmaması için randevu verilmediği açıklamasına rağmen CHP Belediye Meclis üyesi Yeşil'in sesiz kalması dikkat çekti

CHP'li Yeşil "Şov yapmasına müsade etmedik" sözüne sessiz kaldı
02 Kasım 2021 - 14:46 - Güncelleme: 14 Kasım 2021 - 21:28
Okul yapmak için İlimize gelen CHP İBB Belediye Başkanı İmamoğluna Ak Parti Belediyesi tarafından randevu verilmemesi, kamuoyunda misafirlere böylemi davranılır eleştirileri gündemde yer almıştı. Ak Parti Belediye Başkanı Şerifoğulları bu yönde eleştirilmişti. Belediye Başkanı Şerifoğulları'nın, CHP İBB Başkanı İmamoğluna neden randevu vermediği Kasım ayı Meclis toplantısında ortaya çıktı. Başkan Şerifoğulları imza töreninin şova dönüşmemesi için verilmediğini açıkladı.
Başkan Şerifoğulu'nun bu sözü karşısında CHP’li meclis üyesi Yeşil’in itiraz etmesi beklenirken sessiz kalması tepki göstermemesi şaşırttı.

Kasım ayı Meclis toplantısında  CHP’li Belediye Meclis üyesi Cafer

CHP Belediye Meclis üyesi Yeşil’in okul yapmak için ilimize gelen İBB CHP Belediye Başkanı İmamoğluna neden randevu verilemediğini sordu.
Ak Partili Belediye Başkanı Şerifoğulları deprem sürecinden sonra CHP'lilerin yapılanları görmezden gelip yok saydıklarını kaydetti.

CHP'li belediyelerin kentte okul yapma taleplerinin AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut tarafından ortaya atıldığını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şu ifadeleri kullandı: CHP'li 30 milletvekili şehrimizi ziyaret ettiğinde ve depremin üzerinden de bir yıl geçmiş olmasına rağmen ancak gelebildikleri süreçte yapılanları görmezden gelme, 24 bin konutu yok sayma gibi bir tavırla karşı karşıya kaldı. Bir sene sonra şehrimize ancak gelebildiniz.
 Geldikten sonra da konuşmalarınız şehrin menfaatine değil de hep karalayıcı hep kötümser ve yapılanları bir şekilde bir tutum sergiledi.
 
“ŞOV YAPILMA İHTİMALİNDEN ÖYLE BİR KARAR ALDIK”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kamu yatırımını şova dönüştürmesinden dolayı randevu talebine cevap verilmediğini belirten AKP'li Şerifoğulları, şu ifadeleri kullandı: Bizim şehrimize okul kazandırdılar teşekkür ederiz. Ama kamu yatırımlarıyla yapılan çalışmaların şova dönüştürülmesi ve bu şovun bizim üzerimizden yapılma ihtimaline binaen biz o gün öyle bir karar aldık.

İMAMOĞLUNU ŞOV YAPMADIĞINI SAVUNAMADI
Ak PArti Beleidye Başkanının CHP’lilerin inkar ve şov yapacağı açıklamasından sonra CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cafer Yeşil’in itiraz etmesi beklenirken teşekkür etmesi dikkatlerden kaçmadı. CHP’li Meclis üyesinin kendi partisine mensup eleştirilerine karşı tepki göstermesi gerekirken teşekkür etmesinin nedeni anlaşılamadı

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum