Demirbağ'a kimin oyu ile vekil oldun ?, Şerifoğulları'na da açıklama bekliyoruz...

İlimizde Elazığ Belediyesinin bir günde 50 personel alımı ve Ak Parti Milletvekili Demirbağ’ın skandal açıklamalarına İYİ Partiden açıklama geldi

Demirbağ'a kimin oyu ile vekil oldun ?, Şerifoğulları'na da açıklama bekliyoruz...
13 Eylül 2020 - 18:58 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 15:33

İlimizde Elazığ Belediyesinin bir günde 50 personel alımı ve Ak Parti Milletvekili Demirbağ’ın skandal açıklamalarına İYİ Partiden açıklama geldi. İYİ Parti il Başkanı Mevlüt Or yaptığı yazılı açıklamada şu satırlara yer verildi “AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın yaptığı açıklamaları mesnetsiz, saygısız ve Elazığ halkına hakaret olarak nitelendiriyoruz. Elazığ halkının kanı MİLLİYETÇİLİK, ATATÜRKÇÜLÜK, CUMHURİYETÇİLİK kanıdır. Kanı bozuk dediği onurlu ve haysiyetli Elazığ halkı ona gereken cevabı verecektir. Sayın vekil  ‘’KANI BOZUK’’ diye nitelendirdiği insanlardan oy alarak vekil olmuştur. Kendisine oy veren kitleye ve bu şehrin Aziz insanlarına söylediği cümleler kabul edilemez. Bu şehir vatansever nice evlatları bağrından çıkarmış ve Devletimiz önemli görevlere bu şehrin yüce gönüllü, yürekli ve mert insanlarını getirmiştir. Biz İYİ Parti yönetimi olarak, Memleketimizin ve halkımızın sorunlarının takipçisi olup, bu şehrin güzel yürekli insanlarının derdine ortak olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın denildi.

Öte yandan Elazığ Belediyesinin bir günde 50 personel alımı konusunda değinen İYİ Parti İl Başkanı Or;  “Elazığ Belediyesi Personel Hizmetleri’ne haksız ve habersiz işçi alımı gerçekleştirmiştir. 50 adet işçi alımı Belediye meclis üyelerinden ve kamuoyundan gizlenmiştir.
8 Eylül 2020 tarihinde ihale açılmış olup 9 Eylül 2020 tarihinde kamuoyundan gizlenerek mülakat ile işçiler alınmıştır. Elazığ Belediyesi’ne bazı sorular sormak istiyoruz…

  1. Hangi kontenjanlarda bu işçi alımları gerçekleşmiştir? Bunlar önceden belirlendi mi?
  2. Sözleşmeli mi aldınız?
  3. İş Kanunu’nun hangi maddesine göre aldınız?
  4. İŞKUR ‘dan bir talebiniz oldu mu? Varsa ilanda kaç gün kaldı? kamuoyu tüm bu soruların cevaplarını merak ediyor.
Şeffaflık ilkesinden yola çıkan AKP ve Elazığ Belediyesi ne yazık ki şeffaflık ilkesini kaybetmiş, liyakatsizliği ve torpili meşrulaştırmıştır. Elazığ işsizlik ile mücadele eden bir şehir iken vatandaştan gizli saklı yapılan bu hukuksuzluğu Elazığ kamuoyuna havale ediyorum. Elazığ halkı kendinden gizlenerek yapılan haksız işçi alımını hak etmemiştir. Belediye yetkilileri ve bu işte sorumluluğu olanlar kendi vicdanlarında bunun hesabını nasıl vereceklerdir?
Elimizde belgesi bulunan bu haksız alımın muhatabı Sayın Şahin ŞERİFOĞULLARI’ nı Elazığ kamuoyunu bilgilendirmek için açıklama yaptırmaya davet ediyorum.
İYİ Parti Elazığ İl Yönetimi olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağımıza kamuoyunda söz veriyoruz.

 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa iteleyen
    4 ay önce
    Daha çok beklersiniz. Zülfü’de bizim şahin’de gidin kumda oynayın