Demirbağ, bu defada yazar Kılıçarslan'ın hedefi oldu

İlimiz Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ 23.11.2021 tarihinde yaptığı konuşmada "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız" sözüyle Türkiye gündemine gelmeye devam ediyor

Demirbağ, bu defada yazar Kılıçarslan'ın hedefi oldu
19 Nisan 2022 - 22:55 - Güncelleme: 04 Mayıs 2022 - 11:21
İlimiz Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ 23.11.2021 tarihinde yaptığı konuşma "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız"   sözüyle Türkiye gündemine gelmeye devam ediyor. TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın hedefinden sonra bu defa da Yeni Şafak yazarı gazeteci İsmail Kılıçarslan’ın hedefi oldu.  
Kılıçarslan, "Ekonomideki daralmayı bu vizyonu ve bu ilkeyi hesaba katarak anlatmak yerine “ayda yarım kilo et yesinler, soğana-patatese İstanbul’u sattınız” falan gibi çiğliklerle yaklaşmak cidden Recep Tayyip Erdoğan’ı Recep Tayyip Erdoğan haline getiren ilkelere ihanet etmek manasına gelir" dedi. 
Kılıçarslan, yazısına şöyle devam etti: "Mesele nettir ve net kalmaya devam edecektir. Padişahın padişahlığı “yiyimlik” ile belli olur. Geçimini teminde zorlanmayan halk, başta vatanı olmak üzere her türlü durumda “devletinin yanında” durur, duracaktır.
Kulis olarak  Arınç’ın ekonomi mesajı AK Parti'de karşılık bulduğunu ifade eden yazısında  Orta sınıfın azı haklı çoğu haksız ekonomik isyanıyla yoksulun, alt sınıfın tamamı haklı serzenişini birbiriyle karıştırmak ve alt sınıfın gönlünü kıracak laflar etmek, hesabı da sonucu da zor olan bir şeydir.
“Yoksulun dini yoktur” denmiştir ve şüphesiz doğru denmiştir. “Yoksula dini sorulmaz” denmiştir ve şüphesiz doğru denmiştir.
Oturduğu sandalyeden, yemek yediği Meclis lokantasından, ağırlandığı mükellef sofradan, oturduğu sıcak evden “yarım kilo et yiyin, domates almayın, mesele beka meselesi” gibi lafları kolayca sarf eden adamlarla olmaz. Bize kelimenin gerçek manasıyla “halden anlayan” temsilciler lazım."

https://abcgazetesi.com/yeni-safak-yazari-ismail-kilicarslan-ayda-yarim-kilo-et-yesinler-gibi-cigliklerle-yaklasm-428070


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum