Depremi fırsatçılığa çevirmiyordu…!

Ak Partili siyasilerinin depremde verdiği sınavların yetersizliğine Elazığ Belediyesinin Abdullahpaşa Batı Sitesi sakinlerinin mağdur etmesi eklendi.  Batı sitesi sakinlerinin durumu  hala belirsizliğini korurken, Başkan Şerifoğulları’nın konu ile ilgili olarak iki farklı açıklaması Başkan’ın vatandaşın nabzına göre şerbet verdiğini de ortaya çıkardı.

Depremi fırsatçılığa çevirmiyordu…!
24 Aralık 2021 - 00:56 - Güncelleme: 08 Ocak 2022 - 09:40
Ak Partili siyasilerinin depremde verdiği sınavların yetersizliğine Elazığ Belediyesinin Abdullahpaşa Batı Sitesi sakinlerinin mağdur etmesi eklendi.  Batı sitesi sakinlerinin durumu  hala belirsizliğini korurken, Başkan Şerifoğulları’nın konu ile ilgili olarak iki farklı açıklaması Başkan’ın vatandaşın nabzına göre şerbet verdiğini de ortaya çıkardı.  Geçtiğimiz gün Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın söylemleri ile eylemleri arasında farklılığının da ortaya çıktığını ifade etmiştik.

ŞERİFOĞULLARI, 1 TL BEDELLE VERECEĞİZ DEMİŞTİ
Ne olmuştu… Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Abdullahpaşa Mahallesi’nde yaptığı konuşmada site sakinlerine arsa verilmesine ilişkin, “Çok cüzi bir bedelle olacak. Bu bedel 100 TL olmayacak, 1000 TL olmayacak 1 TL olacak Allah’ın izniyle. Sizlerin o eski yapılarınızın dönüşmesine katkı sunacağız” demişti.

İKİ YILDIR MAĞDUR EDİLDİLER
24 Ocak depreminin ardından 2 yıllık bir süre geçmesi bir yana verilen sözlerin de tutulmadığı Batı Sitesi sakinleri mağduriyetlerinin birinci derecede sorumlusu olarak Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarını görüyorlar.

HİÇBİR SÖZ TUTULMADI

Abdullahpaşa Batı sitesi sakinlerinin uzun süredir mücadele ettiği sorunları nihayet çözüme kavuştu. Bakan Murat Kurum tarafından bedava, Belediye Başkanı Şerifoğulları tarafından ise 1 TL karşılığı verileceği söylenen arsalar site sakinlerine metrekaresi 450 TLden satılacak. Konu ile ilgili görüştüğümüz site sakinleri “Bu kadar süre geçtikten sonra belediyenin dayatmasına karşı yapacak bir şeyimiz yok. Mecburen arsaları yüksek bir bedelle almak zorunda kaldık. Bize verilen hiçbir söz tutulmadı” dedilerDEPREMİ FIRSATÇILIĞA ÇEVİRMİYORDU...!
Başkan Şerifoğulları vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında Bu depremi fırsatçılığa  çevirmiyoruz, depremi fırsata çeviriyoruz, bu fırsatı da millet için kullanıyoruz” ifadesine rağmen uyguladığı çifte standart tavırları ve vatandaşa yaşattığı mağduriyeti ile fırsatı kimler için yaptığı bu şekilde bir kez daha görüldü

BAŞKAN VERDİĞİ SÖZDEN ÇARK ETTİ
Belediye Başkanı Şerifoğulları Abdullahpaşa Batı Sitesi sakinlerini mağdur ederken bir özelliği daha ortaya çıktı. Vatandaşların karşısında 100 TL olmayacak 1000 TL olmayacak o bedel 1 tl olacak derken, 14 Mayıs 2021 tarihinde katıldığı ortak TV yayınında “Bizim orada sözümüz var. Buralar hazineden Elâzığ Belediyesi’ne riskli alan olarak geçmiş. Bu arazilerin vatandaşa verilirken bir bedel konulması lazım. Bu bedel 100 TL değil 10 TL değil 1 TL olacak demişiz. Temsili rakam vermişiz. Bugün o arsaların maliyet 2 bin 500 TL’dir. Biz yüzde 75’lik hakkımızdan kesinlikle feragat ediyoruz, temsili olarak yüzde 25 alıyoruz.” diyerek vatandaşa verdiği sözlerinden çark etmesi dikkat çekti. Başkan'ın bu yaklaşımı akıllara o zaman neden vatandaşlara gerçeği konuşmadığının yanıtı merak edilirken, iki farklı konuşması ilin ve halkın ciddi sorunları konusunda yetersizliği ve vatandaşlara karşı söylemleri ile eylemlerinde farklılıkları oluşturması  kamuoyunda güven duyulmayacak bir başkan profili oluşturmaya başladıKANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum