Reklam

DEREBEYLERİ TARAFTAR GRUBUNDAN ELAZIĞSPOR'A ZİYARET

Yeni Malatyaspor Derebeyleri taraftar grubu Başkanı Ender Kaya ve Dernek üyeleri şehrimizde meydana gelen deprem felaketinden dolayı Elazığspor Kulübü'ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

DEREBEYLERİ TARAFTAR GRUBUNDAN ELAZIĞSPOR'A ZİYARET
12 Şubat 2020 - 13:38 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 10:53

Derebeyleri taraftar grubu Başkanı Ender Kaya ve dernek üyelerine, Gençlik 23 taraftar grubu Başkanı Serkan Çayır ve Narkoz taraftar grubu Başkanı Mücahit Biçer eşlik ettiler.

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, iki şehrinde büyük bir acı yaşadığını ifade ederek, ziyaretlerinden dolayı Derebeyleri taraftar grubu Başkanı Ender Kaya’ya teşekkür etti.

Bugünü bir milat günü ilan ettiklerini sözlerine ekleyen Başkan Öztürk “Öncelikle bu nazik ziyaretlerinden dolayı Başkan Ender bey’in huzurunda Malatyaspor’umuzun taraftar grubuna teşekkür ediyorum. Gerçekten bugün önemli bir gün. Malumunuz iki şehrimizde büyük acı yaşadı. Büyük bir deprem felaketi geçirdik. Vefat edenlerimiz var. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine sabırlar diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımızı da Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Bugün güzel bir gün. İki şehir mutlaka ki; Valilerimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Emniyet Müdürlerimizden başlamak üzere, bizler Kulüp Başkanları ve camialar olarak bu depremde birbirimize sarılacağız, kenetleneceğiz ve acılarımızı beraber paylaşacağız. Acılarımızı paylaştıkça da her gün bir yaramızı saracağız. İnşallah bugün bir dönüm noktasıdır. Yıllarca Elazığspor ve Malatyaspor adında kısır bir çekişme yaşanmıştır. Bunlar küçük kesimler içerisinde yaşanmıştır. Bugünde inşallah bunu bitirme noktamız. Ben çok mutluyum. Ayağınıza, yüreğinize sağlık. Gerçekten bizleri mutlu ettiniz. Acımızı paylaştınız. Bizlerde sizlere geleceğiz. Acınızı paylaşacağız. Bugünü Elazığ-Malatya dostluğu olarak milat günü ilan edeceğiz. Zaten biz dostuz. Aynı toprağın çocuklarıyız. Benim dışarıda bir çok dostum Malatyalı. Mutlaka sizinde Elazığlı dostlarınız vardır. Bunu bugünden itibaren bir kaynaşma noktasına dönüştüreceğiz. Bizim bizden başka dostumuz yok. Şurada aramızda 80-100 km var. Futbolda ki bütünlüğümüzü aşılayacağız. Bu birlik bütünlüğümüzü de devam ettireceğiz. Sağ olsun Başkanlarımız bizi taraftarlarımızla birlikte Antalyaspor maçına davet ettiler. İnşallah bizlerde şeref duyarak taraftarlarımızla birlikte maça giderek Malatyaspor’umuzu destekleyeceğiz. Önümüzdeki sezon da inşallah biz lige başladığımızda Malatyalı kardeşlerimizde gelecek ve rakiplerimize karşı tribünde sırt sırta, göğüs göğüse bizi destekleyecekler” dedi.

Derebeyleri taraftar grubu Başkanı Ender Kaya ise, “Bilindiği üzere 24 Ocak’ta merkez üssü Elazığ olan bir deprem felaketi yaşadık. Ziyaret amacımız, hem başsağlığı hem de geçmiş olsun ziyareti. Malatya adına buraya geldik. Bizler aynı toprağın insanlarıyız. Ayrıca yıllardır süre gelen bu çekişmelere de son vermek istiyoruz. Tarihe artık bir imza atmak istiyoruz. İnşallah bu bir milat olur. Sonuçta bizler bir elmanın iki yarısı gibiyiz. Aynı toprakların insanıyız. Artık bu süre gelen çekişmelerin ve kızgınlıkların bitmesini itiyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bizler aynı acıları yaşıyoruz. Burada acı varsa Malatya’da da aynı acı var. Bizim sevinçlerimizde acılarımızda ortaktır” ifadelerini kullandı.

Narkoz taraftarlar grubu Başkanı Mücahit Biçer’de “Öncelikle Malatya’dan gelen tribün liderlerimiz dostlarımız hoş geldiler. Bugün inşallah tarihe geçecek bir gün. İki kulüp arasında uzun zamandır devam eden çekişmeleri bugün itibariyle bitirmiş olacağız. Güzel dostluklara imza atacağız. Derebeyleri taraftar gurubu Başkanı Ender Kaya ve dernek üyeleri de sağ olsunlar bizleri Antalyaspor maçına davet ettiler. Bizlerde inşallah önümüzdeki hafta Malatya’ya giderek Antalyaspor maçında kol kola, iç içe, güzel bir ortamda Malatyaspor’a destek vereceğiz. Güzel günler bizi bekliyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” sözlerine yer verdi.

Açıklamaların ardından Derebeyleri taraftar grubu Başkanı Ender Kaya üzerinde ismi yazılı olan 44 numaralı Yeni Malatyaspor formasını Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk’e takdim etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum