Desteklerden esnaf ayırımı yapmak doğru değildir

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, “Pandemi sürecinde tüm esnaflarımızın maddi kaybı oldu. Desteklerden esnaf ayrımı yapmak doğru değildir” dedi.

Desteklerden esnaf ayırımı yapmak doğru değildir
27 Mayıs 2021 - 17:42 - Güncelleme: 28 Mayıs 2021 - 20:11
Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Esnafa destek paketinden tüm esnafların faydalanması gerekmektedir diyerek “Pandemi sürecinde tüm esnaflarımızın maddi kaybı oldu. Desteklerden esnaf ayrımı yapmak doğru değildir” dedi.

“Destek almayan esnaf bizlere sitem ediyor”

Başkan Özdoğan; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Esnaf Destek Paketinde bazı sektörlerimizin olmaması nedeniyle esnaflarımız bizlere tepki gösteriyor. Destekten tüm esnaflarımız faydalanması lazım. Çünkü pandemiden tüm sektörler etkilendi. Tüm esnaflarımız gelir kaybı yaşadı. Bakkalımız, manavımız ve fırınlarımız kısıtlamalarımızda açık olabilirler ama esnafımız isteği işi yapamadı. Yetkilerimizden ricamız desteklerden tüm esnaflarımızın faydalanmasıdır. Destek esnafımıza can suyu oldu. Esnaf Destek Paketi için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve devlet yetkilerimize teşekkür ediyorum”

“Destekler pandemi sürecinde devam etmeli”

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, “Esnafımıza destekler artarak devam etmeli. Çoğu sektörlerimiz bir yıldan fazla kapalı durumda. Esnaflarımızın işletmelerini tam anlamıyla açana kadar destek verilmesi gerekmektedir. Esnafımızın giderleri devletimiz tarafından karşılanmalıdır. Pandemi sürecinde en çok etkilenen esnaf kesimi olmuştur. Esnafımızın yalnız olmadığını devletimiz tarafından göstermesi gerekmektedir”.

“Destek başvuruları başladı”
Ahmet Özdoğan, “Destek başvuruları bir ay sürecek. Başvurular esnaflarımızın Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının son rakamına göre yapılıyor. 29 Mayıs 2021 tarihinden itibaren esnafımız istediği zaman başvuru yapabilecek. Oda olarak desteklerden faydalanmak isteyen esnaflarımıza yardımcı oluyoruz. Odamızın kapısı her zaman esnaflarımız açık” şeklinde konuştu.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum