Devletin Kurumları, hizmetleri yerine getirmeden para almışlar…

İl Özel idaresinin birçok belediye, birliklerle yapılan protokole rağmen kurumların hizmetleri yerine getirmediği,  yapılmayan hizmetlerin karşılığında yapılmış gibi para aldığı ileri sürüldü.

Devletin Kurumları, hizmetleri yerine getirmeden para almışlar…
04 Haziran 2021 - 22:53 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 23:48
İlimizde kurumların İl Özel idareyi nasıl kazıkladığını da gördük. İl Özel idaresinin birçok belediye, birliklerle yapılan protokole rağmen kurumların hizmetleri yerine getirmediği,  yapılmayan hizmetlerin karşılığında yapılmış gibi para aldığı ileri sürüldü.
Konuyu gündeme getiren Ak Parti Baskil İl Genel Meclis üyesi Turgay Aksoy Meclis Başkanından bunun araştırılmasını istedi.
Aksoy konuşmasında,  “İl Özel idare ile birçok belediye, birlik,  protokol imzalıyor. Birlikten çok belediyelerle yapılan protokollerde belediyelerin bu hizmeti yerine getirmediğini protokol sayısı kadar köyün çöpünü toplamadığını özel idareden parasını aldığını görüyoruz. Hatta gelen çöp konteynerlerinin bile o köylerde kullanılmadığını ilçe merkezde kullanıldığını konusunda bilgilerde var. Özellikle bunun araştırılmasında fayda var olduğunu düşünüyorum” dedi

 
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum