Reklam
Reklam

Dilek ve Petek sitesi sakinleri evlerine kavuşacak

TOKİ tarafından yapılan ve kurası çekilen Dilek ve Petek sitesi sakinleri bu hafta sonu evlerine kavuşacak

Dilek ve Petek sitesi sakinleri evlerine kavuşacak
22 Ekim 2020 - 17:42 - Güncelleme: 25 Ekim 2020 - 12:26

İlimizde 24 Ocak tarihinde yaşanan depremden sonra Sürsürü Mahallesinde yıkılan Dilek ve Petek sitelerinde kura sonucu ev sahibi olan vatadaşlara evlerinin teslim edileceği açıklandı  . 

Dilek ve Petek Sitelerinde Cumartesi Ev Teslimine Başlanacak

Elazığ Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u makamında ziyareti edilmesinden sonra olumlu gelişmelerin yaşadandığı ifade edilerek "24 Ocak tarihinde yaşadığımız depremin yaralarını sarmak için yetkililerle daima istişare halindeyiz. İlimiz Milletvekili Metin Bulut ile TOKİ Başkanımızı ziyaret ederek çalışmalara ilişkin bilgi aldık. Bu kapsamda TOKİ tarafından yapımı tamamlanan Dilek ve Petek sitelerinde Cumartesi gününden itibaren ev teslimatlarına başlanacak. Bizde Elazığ Belediyesi olarak site çevresinde bir dizi alt-üst yapı, asfalt ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirerek vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Yapılan program dâhilinde yıl sonuna kadar ulaşım ve çevre düzenleme çalışmalarımızı tamamlayıp hizmete hazır duruma getireceğiz"denildi.

Kızılay Mahallesi Konut Çalışmaları Başladı

Açıkalamda; "Kızılay Mahallesi içerisinde gerçekleştirilecek 150 konutluk projenin yapım çalışmaları da başladı. Zemin+üç kat olarak projelendirilmiş 150 adet konut, TOKİ tarafından gerçekleştirilecek çalışmalar neticesinde vatandaşlarımıza teslim edilecek. Aynı şekilde Kızılay Mahallemizde de belediye olarak üzerimize düşen her türlü çevre düzenleme ve ulaşım çalışmalarını gerçekleştirerek hemşerilerimizin hizmetine sunacağı vurgulandı 
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ


Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum