Eczanesi çalışanlarına "İlaç yönetimi kalite standartlarına ilişkin eğitimi" verildi.

F.Ü Hastanesi Eczanesi çalışanlarına “İlaç yönetimi kalite standartlarına ilişkin eğitimi” verildi.

Eczanesi çalışanlarına "İlaç yönetimi kalite standartlarına ilişkin eğitimi" verildi.
12 Temmuz 2021 - 17:10 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 09:50
F.Ü Hastanesi Eczanesi çalışanlarına “İlaç yönetimi kalite standartlarına ilişkin eğitimi” verildi. Fırat Üniversitesi Hastanesi Kalite Kontrol sorumlu Müdür Yardımcısı Ayşe Albay tarafından verilen eğitimde; S.K.S (sağlıkta kalite standartları) Versiyon 6 İlaç yönetimi standartları kapsamında eczane biriminde yapılması gereken standartları hakkında eczane çalışanlarına bilgi verildi..  
Albay, tarafından ayrıca; Eğitimde var olan standartların güncellenmesi ve versiyon 6 ile yeni oluşturulan standartlara ilişkin prosedürler ve talimatların oluşturulması hakkında personelin dikkati çekildi.
Eğitimin devamında güvenlik raporlama sistemi ve ilaç güvenliği modülü tanıtılarak, bildirimlerin nasıl yapılacağını, sistemin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi veren Albay; “hastanemizin tüm bölümlerinin sağlıkta kalite standartlarında öncü olacağını ve tüm konularda eğitimsiz personel kalmayacağını dile getirerek, sadece bilmenin yeterli olmadığını bildiğimiz, öğrendiğimiz şeyleri hayata geçirmeden hedefe ulaşmanın mümkün olmadığının” altını çizdi.

Hastane Eczanesinde verilen eğitime baş eczacı Suna Tatar’ın yanı sıra tüm eczane çalışanları katıldı.
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum