Ekonomik sıkıntılar 3 ihaleyi de iptal ettirdi

Elazığ Belediyesi  tarafından daha önce mega proje olarak  “Umut Elazığ” adıyla kamuoyuna lanse edilen projeden vazgeçilerek “arsa satışı karşılığında hasılat paylaşımı” şeklinde yapılan ihaleye kimse katılmadı

Ekonomik sıkıntılar 3 ihaleyi de iptal ettirdi
18 Ağustos 2022 - 12:19 - Güncelleme: 07 Eylül 2022 - 23:19

Elazığ Belediyesi  tarafından daha önce lansman toplantıları yapılarak kamuoyuna mega proje olarak  “Umut Elazığ” adıyla kamuoyuna sunulan projeden vazgeçilerek Fırat Üniversitesi’nden alınan alan “arsa satışı karşılığında hasılat paylaşımı” şeklinde ihaleye çıkılmıştı.  

UMUT ELAZIĞ, UMUT OLMADI
Mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne işletim hakkı EBUAŞ A.Ş’de olan Hankendi ve Aşağı Holpenk mahallelerindeki toplam 408.018.58 metrekarelik taşınmazlarda 16-17-18 Ağustos tarihlerinde FAZ 1-2-3 arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı ihalesi yapıldı.Yapılan 3 ihalenin hiçbirine katılan olmadı.


YÖNETİM BECERİSİ OLMAYINCA 
Gerçekleştirdiği ihaleler her zaman tartışma konusu olan Elazığ Belediyesi yönetimi  büyük umut bağladıkları bu ihaleyi de gerçekleştirme becerisi gösteremeyerek hasılat umutlarını suya düşürmüş oldu. 

BUNDAN SONRA NE OLACAK? 
Depremi şehir için fırsata çevirmek yerine Fırat Üniversitesi’nin arsalarını almak için fırsata çeviren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, daha önce İstanbul’da lansmanını yaptığı ve vizyon proje olarak tanıtılan Umut Elazığ projesini hayata geçiremeyince arsa satışı karşılığında hasılat paylaşımı şeklinde ihaleye çıkmıştı.Yapılan 3 ihaleyede katılımın olmaması üzerine Şerifoğulları’nın bu defa hangi yolu izleyeceği ise merak ediliyor.

UMUT ELAZIĞ PROJESİ NEYDİ

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ depremi sonrası, Emre Arolat’ın bölgenin ekonomisine katkı sağlamak ve sosyal hayatı canlandırmak amacıyla Doç. Dr. Ece Ceylan Baba, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ve mezunlarından oluşan bir stüdyo ile bir tür gönüllü sosyal sorumluluk projesi olarak ele aldığı “Umut-Elazığ” projesinin tanıtımı 18 Şubat tarihinde yapıldı.

Umutla beklenilen lansmanı yapılan Umut Elazığ Projesi, ünlü Mimar Emre Arolat'ın Elazığ'a bedava hazırlayacağı söylemesine rağmen  dediği projedir. Ancak edinilen bilgiye göre bu proje belediye tarafından proje bedeli ödenerek hazırlatıldığı ileri sürüldü. 

Yeditepe Ünüversitesi tarafından bedavaya çizeceği söylenilen proje ve Emre Arolat ödenen ödemeler konusunda Elazığ Belediyesi yine sessiz kalmayı tercih etmiş, olayın gündemden düşülmesi sağlanmıştı

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 

 


 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum