Elazığ Belediyesi diğer ilçe belediyelerine yardım edecek mi?

Elazığ Belediyesi Karakoçan’dan sonra da diğer ilçelerdeki Belediyelere yol yapım desteği sağlayacak mı? Elazığ Belediyesinin bütün ilçelerin yollarına asfalt desteği sağlayacak kadar parası var mı? Bu soruların yanıtı Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında Karakoçan Belediyesinin asfaltlama talebinden sonra aranmaya başladı ve diğer ilçelerin Belediyeleri de asfalt çalışmasından yardım alabilecekler mi? sorusunda çevrildi

Elazığ Belediyesi diğer ilçe belediyelerine yardım edecek mi?
09 Ekim 2020 - 10:14 - Güncelleme: 11 Ekim 2020 - 18:16

Elazığ Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısın da Karakoçan İlçe Belediyesi tarafından İlçe Merkezinde yapılacak asfalt yapımı işi kapsamında, Elazığ Belediyesinin asfalt desteği sağlanması için gerekli iş ve işlemleri yürütmek ve protokol yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi hususunda gerekli meclis kararının alınması ile ilgili teklif yazısını görüştü.Toplantı da MHP Belediye Meclis Üyesi Süleyman soysal bu kararın doğru bir karar olmadığını savundu. Aynı zamanda MHP Belediye Meclis üyesi Behçet Susmaz’ da, Süleyman Soysalın fikirlerine katıldığını söyledi.
ŞİMDİ BİZ BORÇLA KURBAN KESMİŞ GİBİ OLUYORUZ…!
Toplantıda verilen kararın doğru olmadığını düşünen MHP Belediye Meclis Üyesi Süleyman Soysal; “Borçlarımız var 3 Mayıs ta asfalt için 15 milyon TL kredi çekilmiş, ‘şimdi biz borçla kurban kesmiş gibi oluyoruz. Bence sonu güzel ama başı yanlış bu kararın ama yine de meclisin takdirine arz ederim. Şahsım adına doğru bir karar değil” diyerek belediyenin bu kadar borcu olmasına rağmen daha fazla borç açmasını yanlış bulduğunu ifade etti.
Oturumu Yöneten Meclis Başkan Vekili Aydın Kara; “Evet neticede biz büyük bir şehir olmasak ta bu tür ilçelerin radikal yapılarını korumaya mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışacağız”. Diyerek Belediyenin diğer ilçelere de asfaltlama yapımı konusunda zemin hazırladı.
DİĞER İLÇE BELEDİYELERİDE MÜRACAAT EDERSE ONLARA DA YARDIM SAĞLANACAK MI?
Ancak; MHP Belediye Meclis üyesi Süleyman Soysalın fikirlerine katıldığını söyleyen MHP Belediye Meclis üyesi Behçet Susmaz; “Başkanım diğer ilçe Belediyeleri de müracaat ederse olacak mı? Sorusuna Oturumu Yöneten Meclis Başkan Vekili Aydın Kara; yardımcı olmaya çalışacağız, yapılacak diye bir şey yok. Diyerek diğer ilçelere yardım edemeyeceklerini konusunda meclise üstü kapalı bir şekilde mesaj verdi.
 BORÇ PARA AL, KREDİ AL, FAİZLE KREDİ AL, ASFALT AL, BAŞKA BELEDİYENİN YOLUNU YAP. TAMAM YARDIMLAŞMA GÜZEL BİR ŞEY AMA BİZİM KENDİ PARAMIZ YOK Kİ… !
MHP Belediye Meclis üyesi Behçet Susmaz itirazını devam ettirerek; “Ben Süleyman beyin ifadesine katılıyorum, borç para al, kredi al, faizle kredi al, asfalt al, başka belediyenin yolunu yap. Yani bu hangi belediye olursa olsun tabi yardımlaşma güzel bir şey tamam güzelde, fakat bizim kendi paramız yok ki… Durumumuzda iyi değil, belediyenin bu yapılacak ücret karşılığında yapılacağı 10 km yolu 2 km olarak gösterdi. Belediyenin protokolü yok! Karayolları ’da yapıyor bunu, Karayolları yaptığı işin karşılığında para alıyor. Karayollarında muamma olmaz.  Yine muamma bir ifade ne kadar yolun yapılacağı da belli değil. Diyerek Belediyenin parasının olmadığını bu şekilde de başka belediyeye yardımcı olamayacağımızı” açıkladı. Konuşmalardan sonra karar Ak Parti Meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi
 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum