Reklam

ENERJİ İHTİYAÇLARINI ÖZELLEŞTİRİRSENİZ BÖYLE OLUR...!

Siz kalkıp da bu enerji ihtiyaçlarını özelleştirir bazılarının tekeline verirseniz, millet inim inim inler. Bugün doğalgaz ve elektrik dağıtımı devletin elinde olsaydı, bugün bakanların söyleyeceği bir cümleye bakardı

ENERJİ İHTİYAÇLARINI ÖZELLEŞTİRİRSENİZ BÖYLE OLUR...!
14 Şubat 2020 - 19:58 - Güncelleme: 20 Şubat 2020 - 16:44

Sosyal Medyada AKSA’nın Doğalgaz faturalarının yüksek gelmesi tepkileri çığ gibi artarken Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, AKSA’ya kızmamak lazım.  Sen buradaki komşuna fırsatçılık yapıp bin liralık evi iki bin liraya veriyorsun. 5 bin liralık evi 15 bine taşıyorsun da, Elazığ’ın ekmeğini yememiş sadece buradan para kazanan elin yabancısından faturalardan indirim bekliyorsun dedi. Elaziginsesi.webtv’nin konuğu olan Karakuş konu ile ilgili şöyle konuştu. “Deprem yaşandı bitti. 41 canımızı verdik. Fakat artçı sarsıntılar sosyal ve ekonomik hayatta devam ediyor. Şuan hala vatandaşın psikolojisi bozuk. Esnaf kan ağlıyor. Orduevinin arka tarafında hiçbir esnaf kalmadı. Bu esnafın kredi, vergi, sendika borcu var. Bunların çalıştırdığı insanlar işsiz kaldı. İstasyon Caddesi’nde esnaf kalmadı. Caddede faal olan esnaflar diyor ki iş yok. Biz batı tarafında oturuyoruz, bu tarafa gelip yıkılan binaları gördüğümüz zaman psikolojikmen etkileniyoruz. Bunun önlemi 3 ay boyunca faturaları ve vergi borçlarını ertelemek mi. Bu 3 ay sonra milletin başına bela olacak. Adam 5 tane eleman çalıştırıyor SGK primleri 800 liradan 4 bin lira. 3 ay sonra bu adam 12 bin lirayı nasıl ödeyecek”dedi.

AKSA’YA KIZMAMA LAZIM…

Faturalarla ilgili milletin AKSA’ya saldırdığını vurgulayan Yeniden Refah Parti İl Başkanı Av. Karakuş “Keşke AKSA bir babayiğitlik yapsa da faturalarda yüzde 50 indirim yapsa. Fakat ben AKSA’ya kızamıyorum. Biraz doğruya doğru yanlışa yanlış demek lazım. Sorunun kaynağına inmek lazım. Ev fiyatları bin liradan 2 bin liraya çıktı. Bu adam dönüp diyor ki AKSA fedakarlık yapsın. Sen buradaki komşuna fırsatçılık yapıp bin liralık evi iki bin liraya veriyorsun. 5 bin liralık evi 15 bine taşıyorsun. Sonra kalkıp da Elazığ’ın ekmeğini yememiş sadece buradan para kazanan elin yabancısından faturalardan indirim bekliyorsun. Yapmadı diye ben AKSA’ya kızmam. Siz kalkıp da bu enerji ihtiyaçlarını özelleştirir bazılarının tekeline verirseniz millet inim inim inler. Bugün doğalgaz ve elektrik dağıtımı devletin elinde olsaydı bugün bakanların söyleyeceği bir cümleye bakardı bu. Hadi şimdi yaptırsınlar da görelim. AKSA kendi inisiyatifiyle yaparsa yapar ama yapmadı diye AKSA’ya kızmam” şeklinde konuştu.
https://www.youtube.com/watch?v=tuE2iA0fn_c
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum