Eren; "Ulaşılmadık genç, bizlerden haberi olmayan köy kalmayacak"

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kovancılar Gençlik Merkezinin bu hafta ki Durağı Karagedik Köyü oldu.

Eren; "Ulaşılmadık genç, bizlerden haberi olmayan köy kalmayacak"
21 Temmuz 2020 - 14:16 - Güncelleme: 21 Temmuz 2020 - 20:02

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kovancılar Gençlik Merkezinin bu hafta ki Durağı Karagedik Köyü oldu. Elazığ Merkezde yürüttükleri faaliyetlerin yanı sıra yakın zamanda hizmete açtıkları Kovancılar Gençlik Merkezi hem Jeopolitik olarak hem de geçiş güzergahı olduğu için Palu Karakoçan ve Kovancılar üçgeninde Gençlere ve Çocuklara ulaşması adına büyük önem taşıyor.
 Ayrıca Sosyal Uyum ve Gençlik Projesinin de hayata geçmesi  ile büyük bir ivme kazanan Gençlik Merkezleri sadece Merkez çatısı altında değil, Köylere Beldelere giderek varlığını hissettiriyor.
Akıl Zeka Oyunları, eğitsel oyunlar, yüz boyama ve gençlerimizin gelişimine yönelik gerçekleştirilen sohbetler, Gençlik Liderleri ve Sosyal Çalışmacılar tarafından gerçekleştirildi.
Gençlik Lideri Betül  Varol , “Belirlenen programlar neticesinde belirli zamanlarda köylerimiz ziyaret edilerek okullar açılana kadar faaliyetlerimize devam edeceğiz, okulların açılmasıyla birlikte bu defa gençlerimizi asıl yuvalarında ağırlamanın heyecanını  yaşayacağız.  Bizlere asıl ihtiyacın olduğu kısıtlı imkanlarla çocukluklarını ve gençliklerini geçiren gençlerimize ulaşmanın heyecanıyla bize geri dönen her Tebbüsüme şahit olmak büyük gurur verici” dedi.
İl Müdürü Abdulsamet Eren, “ Gençlik Liderimizin çalışmaları ve öz verileri Elazığ olarak ta benimsenmiş gerek deprem sürecinde gerekse pandemi de yaptığı çalışmalarla toplumumuzda büyük bir yer edinen Gençlik Liderlerimizi yürekten kutluyorum. Zaman ilerledikçe kadromuz ve Gençlik Merkezi sayımız arttıkça artık Elazığ İlimizde ulaşılmadık genç, bizlerden haberi olmayan köy kalmamasına gayret göstereceğiz inşallah, dedi.
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum